Te puzzle zawrócą Wam w głowach

Dzień dobry w niedzielę. Dawno nie było układania, więc będzie dziś 🙂 tym bardziej, że od kilku dni moje dzieci nie robią nic innego, tylko układają głowonogi 😉
Rzeczone głowonogi to nic innego, jak puzzle 'Moje ciało' od CzuCzu. Są cudowne, można z nimi robić cuda. A jeśli pamiętacie moje ostatnie zdjęcie dwóch puzzli w różnych kolorach ułożonych obrazkiem do dołu na czarnym tle - to właśnie o nich dziś będzie 😁
Puzzle są grube, ciężko je złamać. Skierowane do dzieci powyżej 3 roku życia, chociaż powiem Wam, ze mój prawie 2.5-latek świetnie daje sobie radę. Po ułożeniu mamy postaci w rozmiarze XXL, bo osiągające wysokość 47 cm. Narysowała je Agnieszka Malarczyk. I ilustracje to bardzo fajne, przemawiają do dzieci, a i mi się podobają. Nieco komiksowe, z ładnymi kolorami.
Układanek jest sześć (w sumie 84 elementy). Przedstawiają dziewczynkę i chłopca bez ubrania (dzięki czemu możemy podczas rozmów z dziećmi wprowadzić pojęcie płci i różnic w wyglądzie dziewczynek i chłopców) oraz to, co znajduje się pod skórą - mamy tu zatem m.in. mięśnie, organy wewnętrzne, układ pokarmowy, czy szkielet.
Żeby łatwiej było znaleźć elementy pasujące do poszczególnej układanki - ich druga strona jest w jednym, konkretnym kolorze. Moje dzieci raz układają puzzle normalnie, a raz dopasowują do siebie odpowiedni kolor.
Do puzzli dołożono dwustronny, duży plakat. Po jednej stronie znajdziemy ilustracje złożonych sylwetek, a po drugiej jest garść ciekawostek dotyczących ludzkiego ciała. I tak, można się dowiedzieć m.in. czym jest układ pokarmowy i dlaczego jest taki ważny; czym są kości; jak działa mózg czy po co nam język.
Wracając jeszcze do samych puzzli. Można je układać jak pan Bóg przykazał, a można też szaleć. Moje dzieci tworzą przeróżne kombinacje - mięśnie zestawiają ze szkieletem, głowy łączą bezpośrednio z nogami (stąd zwrot 'mamo, poukładajmy głowonogi' 😅). Nie tylko zapewnia to więcej i dłuższa zabawę, ale też pobudza kreatywność i rozbudza wyobraźnię.
Bardzo polecamy, tym bardziej, że jest to produkt polski, co w przypadku marki CzuCzu jest już tradycją i chwała im za to 😁

Polubienia

Komentarze

Instagram