Te pociągi się nie spóźniają. I są piękne

Dziś od rana u nas jak na dworcu. Z tą różnicą, że pociągi się nie spóźniają 😉 a do tego są designerskie i piękne 😁

Wszystko za sprawą CzuCzu i ich kreatywnemu zestawowi puzzli 'Układam pociągi'. W zestawie znajdziemy 108 elementów (w tym 56 dwustronnych) z których można stworzyć aż 9,5 metrowy skład pociągu! A do tego dowolnie łączyć i przekładać. Wierzcie mi, czasami naprawdę wychodzą z tego cuda wianki. Jest tu też plakat edukacyjny z którego sporo się można dowiedzieć.
Jest dwustronny - po jednej stronie mamy duże składy, a po drugiej nieco mniejsze ilustracje i opisy poszczególnych maszyn. Totalnie nie znam się na pociągach, więc była to dla mnie niezła lekcja. Tym bardziej, że nie brakuje ciekawostek, m.in. o najdłuższym i najcięższym pociągu, czy rodzajach wagonów.

Wspomniałam, że pociągi są piękne. Ano są, bo narysował je Przemek Liput. A co jak co, ale do jego ilustracji mamy z synami słabość 😁 są szczegółowe, kolorowe nie brakuje tu też różnych atrybutów, np. helikopterów czy cystern.

Sugerowany wiek układach to od 5 lat. Jednak powiem Wam, że zarówno mój czterolatek, jak i młodszy - dwuletni syn, świetnie sobie radzą z układaniem. Tym bardziej, że tu naprawdę jest pełna dowolność. I za każdym razem można stworzyć coś nowego, ciekawego, wyjątkowego. Gwarantuje to godziny wspólnej zabawy, bo i my z mężem, stare konie dajemy się porwać układaniu. I cieszymy się jak dzieci, kiedy uda nam się stworzyć taki skład jakiego jeszcze wcześniej nikt nie ułożył.

Polubienia

Komentarze

Instagram