Tata Oli to jest gość! zobaczcie sami

Witajcie! Dziś książka z serii w której zakochał się mój starszy syn. To 'Tata Oli już nie chce być dorosły' Thomasa Brunstrøma i Thorbjørna Christoffersena od Wydawnictwa Dwukropek. Książka jest przezabawna, świetnie narysowana i mądra. W sam raz dla wszystkich dzieci, które bardzo by chciały być dorosłe. Już zaraz, tu i teraz. Nie spodziewają się jednak, że konsekwencje dorosłości bywają różne.
Tata Oli to sympatyczny facet. Nosi koszulki z nazwami kapel metalowych, gotuje i zajmuje się dziećmi. Ma świetny kontakt z córką Olą, chociaż i z jej młodszym bratem - Edkiem też się dogaduje. Pewnego dnia Ola dochodzi do wniosku, że chciałaby już być dorosła. Tata na to - że on by wolał być dzieckiem. Nie mówiąc o Edku, który... Chciałby zostać żyrafą 😂
Tata wpada więc na pomysł by się z Olą zamienić. Następnego dnia to ona będzie dorosłym, a on zamieni się w dziecko. Z wszystkimi jego przywilejami i z zerowymi obowiązkami... Co z tej zamiany wyniknie? Na pewno dużo śmiechu, ale też i sporo refleksji. Bo bycie dorosłym - mimo swoich licznych zalet - wcale nie jest takie super. No i przyznajcie szczerze - któż z nas, statecznych i uporządkowanych dorosłych nie chciałby znowu być dzieckiem? Spać do południa, czekać aż ktoś poda nam wodę podczas kiedy my oglądamy kreskówki czy nie musieć chodzić do pracy. A do tego mieć przed sobą jeszcze kawał życia z jego najlepszymi, pierwszymi momentami. Kusząca perspektywa prawda? I dzięki tej lekturze w zasięgu wyobraźni.
Pokochaliśmy wszystkich bohaterów i ich świat. Chyba najbardziej do gustu przypadł nam Edek. Jak każdy kilkulatek ciekawy świata, zabawny i mądry jak na swój wiek 😉
Książka jest świetnie zilustrowana. Dbałość o szczegóły i duży format ilustracji sprawia, że można długo ke oglądać. Bardzo fajnie są tu kreską oddane emocje postaci. Ich twarze często mówią wszystko. A nie zawsze jest to normą w książkach dla dzieci. W tej jest i uważam, że to bardzo dobrze.
Polecamy jeśli szukacie zabawnej historii z nienachalnym przesłaniem. Takiej do śmiechu i do wzruszeń. I do zastanowienia się nad... Życiem.

Polubienia

Komentarze

Instagram