Sympatyczny piesek uczy... życia!

Dzień dobry!
A dziś będzie Pucek. Któż to taki? Zaraz zobaczycie.
To bohater serii książeczek Rafała Czerwonki Dobre Serduszko. Box 'Pucek na tropie... ' to 5 kartonowych książeczek w których sympatyczny piesek tropi uśmiech, miłość, uprzejmość, pokorę i przyjaźń. Ilustracje przygotował Paweł Gierliński. Każda z książek napisana jest wierszem, w każdej dziecko ma dodatkowe zadanie polegające na szukaniu serduszek. Książki mają poręczny format, zaokrąglone rogi i są dość solidne. Sama forma i sposób wydania, czyli zbiorczy box, teczka to świetny pomysł, bo książki można mieć zawsze w jednym miejscu, żadna się nie zgubi i ładnie wyglądają na półce 😉 esteci będą zadowoleni. Mój młodszy syn uwielbia wyjmować i wkładać książki do boxu. Daje mu to dużo frajdy. Układa je sobie kolorami, albo tematyką.
Oprócz estetów zadowolone będą też dzieci. A w każdym razie moje są 😁 najbardziej upodobały sobie część o przyjaźni i miłości. Obok Pucka widzimy jego pana, który jest jego całym światem. Kochają się niesamowicie, mój starszy syn twierdzi, ze zupełnie tak samo jak on i nasz pies.
Książki w zrozumiały dla dziecka sposób poruszają tematykę emocji. Duży nacisk jest tu położony na dobroć - i bycie dobrym. I dla innych i dla siebie. Co mi się bardzo podoba - w części o uprzejmości, ilustracje nawiązują m.in. do innych kultur, co może być świetnym wstępem do rozmów o tolerancji. Lekki zgrzyt mam jedynie z częścią dotyczącą pokory. Fajne jest to, że Pucek przyznaje się do tego, że nie wszystko  umie, ale już stwierdzenie na temat tego, że Pucek sam się niczego nie domaga, a innym chętnie pomaga trochę mi nie pasuje (tak jakby Pucek całkiem rezygnował z siebie i swoich potrzeb). Rozumiem co autor miał na myśli, no ale jednak nie pasuje mi do końca sposób przedstawienia tychże rozmyślań. Zawsze w takim momencie pomijam coś lub zmieniam czytając. Tak jest też w tym wypadku. Chociaż to trochę brak pokory z mojej strony 😉
Z kolei moją ulubioną częścią jest ta o poszukiwaniu uśmiechu. No nie da się czytając ją... Nie uśmiechnąć 😁

Polubienia

Komentarze

Instagram