Sympatyczny krokodyl, który zabierze Was w podróż w czasie

Krokodyla Alojzego już Wam kiedyś przedstawiałam. Dziś będzie kolejne spotkanie z tym przesympatycznym gadem, który... Zamieszkał w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.
Tym razem chciałam Wam pokazać książkę 'Alojzy i magiczny schodek' z tekstem Doroty Karaś w opracowaniu graficznym Agaty Królak.
Tym razem Alojzy zaprasza nas w podróż do Ratusza Staromiejskiego, w którym obecnie mieści się Nadbałtyckie Centrum Kultury. Są tam też stare schody, a deska na piątym stopniu magicznie skrzypi. Kiedy na niej staniemy i wypowiemy zaklęcie... Wraz z krokodylem przeniesiemy się w przeszłość, do dawnych czasów. Odwiedzimy nie tylko ratusz, ale też Kościół Świętego Jana i zobaczymy jedną z jego malutkich wieżyczek zwaną sygnaturką. Po drodze nie zabraknie labiryntów, niebezpiecznych istot, które nieco się od siebie różnią, a nawet samego Neptuna, który coś zgubił. Z zadaniami poradzi sobie już czterolatek, chociaż sporo frajdy będą miały też większe dzieci.
Książka jest interaktywna, a do tego w cudowny sposób przemyca sporą dawkę wiedzy i historii. Mój syn po przeczytaniu stwierdził, że wszystkie te opisywane miejsca chce zobaczyć, a najbardziej marzy o tym, żeby poznać Alojzego. Także krokodylu, szykuj się na gości 😁
Więcej o projekcie przeczytacie na stronie Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

Polubienia

Komentarze

swietliczanka
swietliczanka,

Uwielbiam lokalne bajki i legendy więc poczytam z chęcią tę pozycję 😊 Może to dlatego,że sama jestem z bogatego o legendę o łabędziu w kępie pięknego Kępna 😊

nouw.com/swietliczanka
dziecioczytanie
dziecioczytanie,

Instagram