Świetna zabawa i gimnastyka z sympatycznymi bohaterami

Będą dziś jeszcze książeczki, które zachwyciły nas kompletnie! Nie tylko grafiką i pomysłowością, ale też swoistym urokiem i bezpretensjonalnością. To 'Czapu Czipu. Ćwicz buzię jak małpka' oraz 'Czapu Czipu. Wyginaj się jak kotek' Bogny Sroki-Muchy. Pochodzą z serii Zabawy z ruchem wydanej przez Harperkids.
Czapu Czipu to mały chłopiec, który ma czarodziejską czapkę. Wyskakują z niej różne zwierzątka i wtedy to dopiero zaczyna się zabawa! Nie tylko u bohaterów, ale również u tych, którzy książki czytają.
W części, której bohaterką jest małpka ćwiczymy buzię. Robimy śmieszne miny, próbujemy dosięgnąć językiem brody i języka, robimy dziubki, gwiżdżemy, czy smiejemy się tak naprawdę, z serca i do tego na cały głos. To świetny wstęp do gimnastyki buzi i języka. My robimy go przed różnego rodzaju ćwiczeniami logopedycznymi z młodszym synem. To taka nasza rozgrzewka. Fajnie też robić te wszystkie miny etc. przed lustrem. Świetna zabawa gwarantowana!
W części z kotkiem - ćwiczymy ciało. Robimy koci grzbiet, bawimy się w przeciąganie kocyka, skradamy się, a nawet udajemy... Naleśnik! Gwarantuję salwy śmiechu. Zabawa jest przednia.
Książeczki są całokartonowe, mają ciekawy kształt (z takimi jakby falbankami na górze), i zaokrąglone rogi. Ilustracje też bardzo nam się podobają. Są nieoczywiste, ciekawie zaprojektowane - na jednej stronie mamy Czapu Czipu a na drugiej zwierzaka - przypisanego do każdej części. Trochę działa tu wszystko na zasadzie lustra i odbicia. Zarówno zwierzak jak i chłopiec robią to samo, każdy na swój sposób 😁
W serii mamy jeszcze dwie części: 'Czapu Czipu. Pływak jak rybka' i 'Czapu Czipu. Chowaj się jak wiewiórka'. Polecamy!

Polubienia

Komentarze

Instagram