Świat chce byś był sobą

Dzień  dobry! Ależ dziś będzie piękna książka! Zarówno wizualnie, jak i jeśli chodzi o treść. To 'Świat chce, byś był sobą' Joanny Gaines z ilustracjami Julianny Swaney. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Harperkids.
Wrażenie robi już format. Książka jest duża, ma piękną matową okładkę z wytłoczonym tytułem. Nie mogłam się powstrzymać przed dotykaniem jej i wodzeniem palcem po tych wszystkich wgłębieniach. W środku wyklejka  z rysunkami balonów i z miejscem na podpisanie książki. Prosty zabieg, a może fajnie ją spersonalizować. Dalej mamy słowo wstępne od autorki, która zwraca się bezpośrednio do nas, czytelników. Padają tu bardzo ważne słowa: 'Nie traćcie wiary w to, że świat chce byście byli sobą - czyli właśnie takimi, jakimi jesteście'. Proste przesłanie, o którym każdy z nas powinien pamiętać. I które powinien wziąć do serca. Tekst jest wierszowany, nie ma go dużo. Bohaterami są dzieci - o różnym kolorze skóry, w różnym stanie zdrowotnym. Mamy tu dzieci na wózkach inwalidzkich czy noszące okulary. Wszystkie te dzieci mają jedno zadnie - budowanie balonów. Podczas pracy da się zauważyć, że każdy jest inny i w inny sposób lubi pracować. Jedni chcą robić to w samotności, a inni w zespole. Jedni cenią sobie ciszę, innym buzia się nie zamyka. Są. Tacy, którzy wszystko muszą dokładnie przemyśleć, ale też i tacy, którzy pomysł od dawna mają w głowie, a resztę traktują spontanicznie. Jedno jest wspólne dla wszystkich - uczą się czegoś nowego. M.in. pomocy innym i tego, że nie należy się zmieniać jeśli ktoś tego od nas wymaga. Bo przecież najważniejsze jest by być sobą. I słuchać siebie.
Książka w fajny, ciekawy sposób pokazuje wyjątkowość każdego z nas. to, że jeśli zaufamy sobie i sobie uwierzymy - możemy wznieść się wysoko, naprawdę wysoko. I dokonać wielkich rzeczy. Będąc sobą.
Polecam Wam tę książkę. Będzie cudowna na prezent, również dla samych siebie. Bo kto powiedział, że nie możecie się trochę porozpieszczać? 😍

Polubienia

Instagram