Superbohaterskie zwierzęta i ich świat

#bookmorning
Wiedzieliście, że zwierzęta mogą być superbohaterami? Co tam mogą. One nimi po prostu są. No bo jak nazwać umiejętność bardzo szybkiego biegania, latania czy pływania w tak doskonały sposób, że nikt im nie dorówna. Do tego potrafią wtopić się w otoczenie, scalić z nim. Potrafią działać w grupie bez kłótni (nam często tej umiejętności brakuje) czy wytrzymać nawet miesiąc bez jedzenia, albo zasnąć na całą zimę.
Nic więc dziwnego, że autorzy książki którą dziś dla Was mam to właśnie tym super bohaterskim zwierzętom oddali głos. Mówię o 'Super zwierzakach' Raphaëla Martina i Guillaume Plantevin od Wydawnictwa Babaryba.
Zwierząt posiadających supermoce jest tu 28. Są ogromne okazy jak słoń, orka czy wieloryb. Są śmiertelnie niebezpieczne jak skorpion i szybkie jak gepard. Znajdziemy tub też te na pierwszy rzut oka sympatyczne jak kangur czy żółw oraz wzbudzające lęk i obrzydzenie jak ptasznik goliat, wampir, szczur czy pirania.
Książka jest bardzo fajnie skonstruowana - zaprojektowana. Po jednej na tronie mamy ilustracje danego zwierzaka, a po drugiej opis. Ale nie taki zwyczajny. Dużą czcionką zapisaną nazwa, ciekawostki w liczbach (m.in. długość życia, waga), a dalej wszystkie superciekawostki (każda z dodatkiem super - np. superhistoria, superwróg, superprzyjaciel czy superprzysmak. Pezy każdym w ramce mamy twz jego supermoc. I tak przy żarłaczu białym czyli rejonie ludojadzie jest to odbieranie sygnałów elektromagnetycznych, przy niedźwiedziu - znakomity węch, przy kangur ze jego... pięty, a przy szczurze - zbiorowa mądrość. Bardzo dużo można się z tej książki dowiedzieć. I to takich rzeczy, którymi potem będziemy szpanować nie tylko przed dziećmi, ale też przed innymi dorosłymi 😉
Bardzo fajne są też ilustracje. Zwierzęta mają maski superbohaterów (a niektóre również i peleryny) i są narysowane w specyficzny sposób. Spokojnie każde z nich mogłoby stać się bohaterem plakatu.
Bardzo polecamy! Oby jak najwięcej takich książek na naszych półkach.

Polubienia

Komentarze

Instagram