SOS Pies. Cudo nie książka!

Czytacie instrukcje obsługi? Ja zawsze. Z kolei mój mąż praktycznie nigdy. No chyba, że coś dalej nie działa, a mu już kończą się zupełnie pomysły.
Okej, ale jak coś nie działa i jest rzeczą - to możemy to odłożyć gdzieś na bok, poczekać, poszukać rozwiązań nie tylko w instrukcji, ale też np. w internecie. Gorzej jeśli coś, a raczej ktoś o kogo obsłudze, wychowaniu i nawykach niewiele wiemy i ten ktoś jest... Żywy. I jest psem. Psem, który polega na nas i którego nauczyć się musimy na długo przed tym, zanim do nas trafi.
Wtedy pomóc mogą książki. Szczególnie ta, którą dziś chcę Wam pokazać i która jest swoistą instrukcją obsługi właśnie - a raczej poradnikiem spokojności - i psa i naszej.
To 'SOS Pies' Kasi Antczak i Kasi Fryzy od Wydawnictwa Kropka.
Książka idealnie sprawdzi się już przy najmłodszych dzieciach. Naszym przewodnikiem po świecie psów jest Bąbel. Już samo to imię sprawia, że pewnie większość z Was się uśmiecha. I on, tenże Bąbel pokazuje co robić i co psy lubią, a czego zdecydowanie nie robić. Wyjaśni nam mowę zwierząt - począwszy od tak podstawowych kwestii jak karmienie, spacer  czy zabawa, przez bardziej skomplikowane - jak obcowanie z innymi psami, obawy zwierzaka (np. hałas podczas pokazów pirotechnicznych czy dziwne dźwięki za drzwiami czy nieznane miejsce) czy wizyta u weterynarza.
Książka jest genialnie skonstruowana. Po jednej stronie mamy jakieś zagadnienie związane z psim życiem, sytuację, a po drugiej sposoby na jej rozwiązanie. Jest kilka gotowych pomysłów, ale można też dodać swoje. Jest też ramka z prawidłową odpowiedzią - najlepszym wyjściem z sytuacji.
Kolejnym, ogromnym plusem tej książki są ilustracje. Wyjątkowe, z humorem i bardzo charakterystyczne. Jesteśmy ogromnymi fanami Tofika - lekko zezowatego cziłały oraz psiego staruszka, który zapewne należy do najbardziej szlachetnej rasy - kundel 😁 uwielbiamy też psa inwalidę na wózku oraz samego Bąbla. Ten pies ma styl 😍
Książka idealna dla dzieci, psiarzy, ale też wielbicieli ilustracji. Takie instrukcje to ja lubię! 😁
Ps. Jeszcze jeden plus za wyklejkę! Jest obłędna!

Polubienia

Komentarze

Instagram