Smerfy znów uczą emocji

Pozostajemy w tematyce komiksowej i... Sięgamy po kolejne tomy serii o emocjach ze Smerfami na pierwszym planie.
Tym razem w wydawanej przez Egmont serii 'Smerfy i świat emocji' znajdziemy tomy 'Smerf, który lubił tylko deser' oraz 'Smerfetka jest takim samym Smerfem jak inne'. Autorami scenariusza są Falzar i Thierry Culliford. Rysunki przygotował Antonello Dalena, a kolory to zasługa Paolo Maddaleni. W każdym z tomów są również porady opracowane przez Diane Drory - psycholożkę dziecięcą i psychoanalityczkę oraz komentarz psycholożki - Sylwii Jatczak.
W części 'Smerf, który lubił tylko deser' mamy historię o Łasuchu, który potajemnie zjada deser przeznaczony dla wszystkich Smerfów. Papa Smerf mówi, że ma przygotować nowy deser - dla całej wioski. Czy mu się uda? I czy ta sytuacja czegoś go nauczy? Komiks dodatkowo może stać się punktem wyjścia do rozmowy na temat zdrowego odżywiania i tego, jak wazne jest.
Z kolei część 'Smerfetka jest takim samym Smerfem jak inne' - dotyka tematyki tolerancji, poszanowania dla inności, równości, różnorodności i indywidualności. Poznajemy Smerfetkę, która jest jedyną dziewczyną w wiosce. Smerfy traktują ją zupełnie inaczej niż siebie nawzajem. Nie chcą żeby im pomagała, nie dopuszczają do siebie myśli, że mogłyby z nią rywalizować np. w sporcie. Nawet Zgrywus nie raczy jej swoimi wybuchającymi prezentami. Zamiast tego daje jej kwiaty. Smerfetka wymyśla cwany plan, który być może pomoże jej coś zmienić. Jak to się wszystko skończy? Sprawdźcie sami.

Polubienia

Komentarze

Instagram