Siostry Niezapominajki na tropie

Dzień dobry! Dawno nie było komiksu. Szczególnie tak pięknego jak ten. Czas więc to zmienić i pokazać Wam 'Siostry Niezapominajki. 1. Sen Sary'. To pierwszy tom i powiem Wam, że już czekam na kolejne. Scenariusz napisał Giovanni Di Gregorio (we współpracy z Barbuccim), a rysunki i kolory to zasługa Alessandro Barbucciego. Komiks ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont.
To opowieść o trzech siostrach, które mieszkają z mamą. Każda z nich jest inna. Najstarsza, Sara pięknie rysuje, jest też ciekawska i dość wyważona. Jej siostra Kasjopeja ciągle buja w obłokach, żyje w swoim świecie pełnym miłości i książąt z baśni. Z kolei najmłodsza - Lucilla uwielbia koty i inne zwierzęta. To z nimi woli rozmawiać niż z ludźmi. I to nimi się otacza. Sara ma od jakiegoś czasu powtarzający się sen. Są w nim meduzy, szklany zamek i ten rodzaj niepokoju, który nie znika wraz z przebudzeniem. Nie znika też ciekawość co się w tym świecie snu wydarzyło dalej - ponieważ Sara zawsze budzi się zanim zdąży się dowiedzieć dokąd tenże sen prowadzi.
A, jak się później okazuje, może doprowadzić do odkrycia skrywanych gdzieś tam głęboko tajemnic. Bo mama, jak się okazuje, jest nie do końca szczera z dziewczynkami. I coś przed nimi ukrywa. Czy nadchodzący dzień matki będzie dobrą okazją do Poznania prawdy? A może wizyta na strychu coś przed dziewczynami odkryje? Warto zanurzyć się w ten kobiecy świat i sprawdzić.
To co zachwyca w tym komiksie najbardziej, to rysunki. Są przepiękne. I tak cudnie pokadrowane, że momentami wydaje się jakby to wszystko był serial, a nie komiks. Serial z wszystkimi stop klatkami, zbliżeniami i ukazywaniem szczegółów. No i z wartką akcją, która wciąga od początku do końca i zostawia obietnicę tego, co nas jeszcze czeka.
Bardzo polecam. Myślę, że sprawdzi się u dzieci od 10. roku życia w górę. Myślę też, że mamy będą go podkradać córkom z półek 😁

Polubienia

Instagram