Robak detektyw i prześmieszny komiks

Dzień dobry! Mam dla Was dziś nowość od Egmont - komiks przy którym będziecie się śmiać co chwila. Ale i głowić, bo w twk detektywistyczny jest tu mocno rozwinięty i jeszcze bardziej zaskakujący.
To 'Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum' Łukasza Auguścika, który napisał scenariusz i przygotował rysunki. A przy tym jest to jego komiksowy debiut - z zawodu bowiem. Jest nauczycielem biologii i chemii.
Udało mu się stworzyć komiks nie dość, że śmieszny, to jeszcze edukacyjny. Idealnie sprawdzi się dla miłośników przyrody i młodych ekologów - podejmuje bowiem ważne tematy i robi to w sposób lekki i ciekawy.
Szerlok Worms to dżdżownica detektyw. Jest poczciwy, dobrze mu z oczu patrzy, a wąs tylko dodaje mu klasy. Uwielbia programy o glebogryzarkach. Uwielbia tez pomagać innym i rozwiązywać zagadki kryminalne. Pewnego dnia do jego biura przybywa doktor Zwinka - jaszczurka, która jest szefem lokalnej gazety. Razem starają się rozwikłać zagadkę porwań, do których dochodzi ostatnimi dniami w okolicy. Czy uda im się odnaleźć porywacza, który budzi postrach wśród mrówek i pszczół, których królowe zostały porwane? I czy wszystko na pewno jest takie jak się wydaje na pierwszy rzut oka? Sprawdźcie, nie będziecie żałować.
Komiks jest też świetnie narysowany. Kolory, kreska, wszystko sprawia, że bohaterów lubimy od pierwszych chwil. Mój starszy syn zaczął wypatrywać żab, jaszczurek i dżdżownic, żeby sprawdzić czy są choć trochę podobne do tych komiksowych 😁 i od czasu przeczytania komiksu do kanonu najczęściej zadawanych przez niego pytań dołączyło jedno, kluczowe i fundamentalne: czy robaki mogą zapuścić wąsy? 🤔😁
Bardzo polecam dla dzieci wczesnoszkolnych i szkolnych. Ale ogarnięte przedszkolaki też będą się świetnie bawić 😁 czekamy na kolejne przygody detektywa. Mam nadzieję, że już niebawem się pojawią.

Polubienia

Komentarze

Instagram