Rekiny, kosmos i dinozaury polecają się na święta

Dzień dobry w niedzielę! Jeśli jeszcze nie macie wszystkich prezentów, to mam dla Was aż trzy propozycje. Które - nie ukrywam - najlepiej nabyć w zestawie. Bo po przeczytaniu jednej przychodzi ogromną ochota na kolejne. Mówię tu o serii Totalnie wszystko o... Od Wydawnictwa Kropka. Autorem tekstu i ilustracji jest Mike Lowery (tłumaczenie Adam Pluszka).
***
'Totalnie wszystko o kosmosie i innych galaktycznych faktach!'. W tej części nie tylko poznamy kosmos wzdłuż i wszerz. Poznamy też międzyplanetarne żarty, którymi będzie można sypać jak z rękawa na imprezach i w kolejce do lekarza 😉 nauczymy się jak rysować planety, rakiety czy astronautę, a nawet... UFO. I właśnie wszystkie wzmianki o zielonych ludzikach prosto z kosmosu są ulubionymi moich synów 😁
***
'Totalnie wszystko o rekinach i innych podwodnych stworach!'. Podobnie jak w tytule poświęconym kosmosowi mamy tu kilka części. Sporo miejsca poświęcono oceanom, dużo tu też tytułowych rekinów (w tym nasz ulubiony Megalodon - który mógł mierzyć ponoć aż 18 metrów!) oraz sposobów na ich ocalenie. Tę część lubię najbardziej - bo jest bardzo praktyczna i kształtuje, szczególnie w dzieciach, dobre nawyki dbania o naszą planetę.
***
'Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach!'. Zdecydowanie nasza ulubiona część! Mamy tu nie tylko wyjaśnienie czym są, a raczej czym były, dinozaury, jest krótka historia Ziemi i co nieco o paleontologach - którymi, po lekturze, oczywiście chcą zostać moi synowie 😁 bardzo fajny jest też przewodnik terenowy po świecie dinozaurów i ich krewniaków gdzie narysowane dinozaury są porównane do narysowanych ludzi - fajnie oddana jest skala. Bardzo przypadła nam do gustu również prehistoryczna oś czasu. Jeżeli lubicie dinozaury - ta książka będzie idealna.
To co mi osobiście bardzo się podoba to ilustracje. Mój starszy syn stwierdził, że wyglądają trochę jakby zrobiło je dziecko i coś w tym jest. Są niezwykle prawdziwe, szczere i zabawne. Patrząc na nie czuję prawdziwą radość. A. O to chyba najbardziej w kontakcie z książkami chodzi - by czerpać z nich radość. te właśnie takie są i polecam je Wam z całego serducha! ❤ zróbcie sobie, albo komuś bliskiemu prezent. Warto.

Polubienia

Instagram