Puzzle na deszczowe dni

Sobota to wcale nie jest dzień kota. Przynajmniej u nas sobota to dzień... Puzzli, układanek i gier wszelakich. Od dłuższego czasu puzzle, które chcę Wam dziś pokazać są w czołówce układanek moich dzieci. Tuż po głowonogach 😁 (czyli puzzlach dotyczących ciała człowieka).
To 'Duuuże puzzle z dziurką alfabet' od CzuCzu.
Skierowane już do trzylatków, ale i starsze dzieci będą miały z nimi mnóstwo zabawy. W opakowaniu znajdziemy 48 elementów, które po dopasowaniu tworzą układankę o wymiarach 96x64 cm. Ilustracje zdobiące kafelki przygotowała Agnieszka Malarczyk i, jak to w przypadku CzuCzu, jest to produkt polski. Do puzzli dołączona jest książeczka dla rodzica ze scenariuszami zabaw.
Początkowo mój starszy syn nie do końca rozumiał, czemu motyl to cytrynek, zamiast kogoś wyglądającego na strusia mamy tu emu, a sowa jest uszatką. Wcześniej znał bardziej pojęcia ogólne. I też fajnie, że za sprawą tych puzzli zobaczył, że są różne rodzaje motyli czy, że emu jest kuzynem strusia.
Puzzle są duże, w każdym z nich jest dziura w którą należy wpasować element z odpowiednią literą. Można je wyjąć i układać oddzielnie w całości, jeden po drugim. Można też skupiać się na pojedynczych klockach i pasujących do nich kółkach. Litery są na tyle duże i wyraźne, że patrząc na jie i trzymając przed sobą można uczyć się pisania - odwzorowując je na kartce. My bardzo polubiliśmy zabawę w której wrzuciliśmy kółka do woreczka, wyjmowaliśmy po jednym i dopasowywaliśmy do ułożonych wcześniej puzzli.
Chłopcy polubili też zabawę na zasadzie twistera. Po wylosowaniu litery z woreczka trzeba było odnaleźć jej miejsce, zwierzę do którego pasuje, wykrzyknąć głośno jego nazwę (wiadomo, że im głośniej tym lepiej 😁) i wskoczyć na odpowiedni puzzel. Potem drugą stopę przenieść na kolejny... Śmiechu ogrom! 🙂
Zabaw więcej jest w książeczce, ale można wymyślać własne. Nie pamiętam wszystkich, które tworzyli moi synowie. Niektóre były mocno odjechane. Ale, co najważniejsze wszystkie im się podobały. Polecamy, bo to zabawka z kategorii moich ulubionych - która nie tylko bawi, ale też uczy i rozwija wyobraźnię. Oby więcej takich!

Polubienia

Komentarze

Instagram