Puzzle inne niż wszystkie

Jeszcze do niedawna moje dzieci nie lubiły puzzli. Albo może nie do końca nie lubiły, co chciały je układać na własnych zasadach. I kiedy coś do czegoś nie pasowało, tak jak sobie chłopcy założyli - następowała frustracja. A w efekcie - puzzle lądowały na półce i zarastały kurzem.
Zmieniło się to za sprawą CzuCzu i ich puzzli kreatywnych. Kiedy chłopcy jakiś czas temu dostali Pociągi, gdzie można było z układaniem poszaleć - pokochali puzzle. Z czasem też dostrzegli zabawę w układaniu tych tradycyjnych. I teraz jest to jedna z ich ulubionych aktywności.
Niedawno mieliśmy okazję przetestować 'Puzzle kreatywne. Roboty' oczywiście od @czuczu_kids i powiem Wam, że jesteśmy w nich zakochani. Całą rodziną. Ilustracje przygotował niezastąpiony i niezrównany Przemek Liput @przemekliput . Puzzle jak zwykle wyprodukowano w Polsce, za co kolejny plus i dozgonna miłość z mojej strony 😉😍
W zestawie mamy 65 elementów, z czego 24 są dwustronne. Można z nich zbudować 8 podstawowych robotów. Ale tak naprawdę jest ich o wiele więcej. Wszystko za sprawą części zamiennych i wyobraźni. No i tego, że tu naprawdę wszystko do siebie pasuje, a puzzle możemy dowolnie przekładać, łączyć i tworzyć nowe twory.
Wiecie za co jeszcze kocham te puzzle? Za to, że rozwijają wyobraźnię. To nie jest tylko naśladownictwo i ułożenie obrazka 1:1. To naprawdę cudowne pole do popisu dla konstruktorów - tych małych i tych dużych. Bo nie spotkałam jeszcze rodzica, który nie miałby frajdy z układania tych puzzli 😁 co więcej - one wciągają. My np. przy ich pomocy organizujemy sobie różne zabawy. Czasem to jest pokaz mody robotów, a innym razem stacja naprawcza - w której stare i popsute modele zyskają nowe części, a co za tym idzie - nowe życie.
Jeśli szukacie czegoś, co Wasze dzieci pokochają, to te puzzle będą idealnym pomysłem. Świetnie sprawdza się już od 3. roku życia. Górnej granicy nie ma - przynajmniej w moim odczuciu. Powiem Wam, że kiedy dzieci idą spać, ja czasem wyciągam sobie roboty, albo pociągi i układam. Relaksuje niczym ogromny kubek truskawkowej melisy 😁

Polubienia

Komentarze

Instagram