Pudełko pełne zabawy

Mamy dla Was dziś coś jeszcze. Pół dnia starszak na zmianę z młodym układali te puzzle. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. I uczenia się na pamięć wierszyków 😁 ale po kolei.
Niedawno trafił do nas zestaw 'Pudełko pełne zabawy. Pojazdy' z Akademii Mądrego Dziecka od Harperkids. To zamknięta w tekturowym pudełku książeczka z wierszykami i puzzle - aż 8 układanek prezentujących różne pojazdy - zarówno lądowe, jak i morskie czy nawet kosmiczne. Każda układanka jest dwustronna, co jest dodatkowym utrudnieniem. Nie mamy tu żadnych wystających czy wklęsłych elementów - jak w tradycyjnych puzzlach. Tutaj elementy układanki to zaokrąglone na górze i dole paski, przywodzące mi na myśl patyczki po lodach, albo szpatułki lekarskie😉 w zestawie jest też solidna, tekturowa podkladka do układania. Książeczka to cieniutka broszurka, dość delikatna. Dlatego warto ją schować przez młodszymi dziećmi, żeby nie skończyła w strzępach. Mamy tu wierszyk o danym pojeździe i ilustrację, która może też stanowić instrukcję tego, jak ma wyglądać dana układanka po złożeniu. Wszystkie obrazki mamy też pokazane na tylnej stronie pudełka. Niektóre należy układać w pionie, inne w poziomie. To też fajne - bo dziecko może poznać te dwa pojęcia. Mój starszy syn niby je kojarzył, ale dopiero dzięki tym układankom tak naprawdę zrozumiał w pełni o co z tym chodzi.
Wiersze napisał Zbigniew Dmitroca, a ilustracje to zasługa Beijing Xiaohonghua Book Studio.
Ten box będzie świetnym pomysłem na prezent, bo mamy tu i książkę i puzzle - zabawę połączoną z czytaniem. Może zachęcić nie tylko do czytania, ale też do układanek. Wiem coś o tym, bo miałam do niedawna totalnego przeciwnika puzzli w domu. Starszy syn nie lubił układanek, dopóki nie sięgnęliśmy po CzuCzu i propozycje od Egmontu czy właśnie Harperkids. Teraz mógłby układać całymi dniami, z czego nie cieszy się z kolei młodszy - wielbiciel puzzli wszelakich. Starszy zabiera mu układanki i mamy ciągły bój o to który jaką i dlaczego 😅 już wiem, że będziemy musieli dokupić pudło AMD ze zwierzętami - może wtedy na chwilę zapanuje względny spokój 😁

Polubienia

Komentarze

Instagram