Przyroda i nie tylko, czyli piękne opowieści o zwierzętach

Dobry wieczór! Coraz wcześniej robi się ciemno i coraz częściej odpalamy kaloryfery na 5. To niezaprzeczalna oznaka jesieni 😁 i jedyne, co w tej porze roku lubię (oprócz urodzin 🙃) to więcej czasu na czytanie pod kocykiem z kubkiem gorącego kakao w dłoni. Dziś czytaliśmy książki, które nas zachwyciły. Bo to książki, które nie tylko przekazują sporo wiedzy ale też... Uczą empatii i rozwijają wrażliwość.
Mówię o pozycjach Akademii Mądrego Dziecka dla starszych dzieci i serii Pomóż mi przetrwać od Harperkids. Mieliśmy okazję przeczytać dwa tytuły - 'Mała Asia w Wielkiej puszczy' oraz 'Złamane skrzydło Adrianka'. Autorką jest Ewa Nowak, a ilustracje przygotowała Anna Łazowska. Książki opowiadają o zwierzętach, które wciąż jeszcze możemy spotkać, ale niestety może się to zmienić za jakiś czas. Szczególnie jeśli ludzie się nie ogarną i nie przestaną siebie traktować jak pępki świata.
***
'Mała Asia w wielkiej puszczy' to opowieść o żubrzym cielaczku, który dopiero uczy się życia. Mała urodziła się pod koniec lata i najważniejsze jest, by przed zimą nabrała sił. W końcu musi jakoś przetrwać mrozy i czas, kiedy o pożywienie nie jest tak łatwo. Na szczęście gdzieś tam z boku są dobrzy ludzie, którzy poratują czasem burakiem, a czasem... Udzielą pomocy. Tym bardziej jeśli żubrzyca będzie miała problem z przeprawą przez rwącą rzekę...
***
'Złamane skrzydło Adrianka' to z kolei opowieść o młodym bocianie, który dopiero co wykluł się z jajka i sam się nie spodziewał jak trudne i niebezpieczne jest życie. Szczególnie kiedy doskwiera głód i upał, a inne bociany mają chrapkę na przejęcie twojego gniazda... Jednak na szczęście jest mała dziewczynka Ewa, która wraz z babcią potrafi poradzić sobie z każdą sytuacją, nawet ze złamanym skrzydłem...

W każdej książce oprócz opowiadania znajdziemy też planszę edukacyjną ukazującą zwierzę - bohatera opowieści - o ciekawostki na jego temat.
Cudownie się te książki też ogląda. A to za sprawą przepięknych ilustracji. Są bardzo realistyczne, niektóre spokojnie mogłyby stać się obrazami, zdobiącymi niejedną ścianę.
Książki polecamy i sięgniemy po inne tomy. Bo warto.

Polubienia

Komentarze

Instagram