Przyjaciele ze Stumilowego Lasu i świat emocji

Ekipa wprost ze Stumilowego Lasu uczącą o emocjach? Z tego musi wyjść coś dobrego! To coś zamknięte jest w czterech niewielkich książeczkach z serii Kubuś i Przyjaciele. Jak widzę świat... od Wydawnictwa Olesiejuk. Autorką opowieści jest Aleksandra Górska, a słowo wstępne napisała psycholożka - Magdalena Dej.
***
'Jak widzę świat... Kubuś okazuje życzliwość'. Sympatyczny miś o małym rozumku za namową Prosiaczka pomaga Kłapouchemu, którego ogon utknął pod wielkim kamieniem. Uczucie, które Puchatek ma w sobie po udanej akcji ratunkowej jest cudowne. A później pomaga jeszcze kilku innym mieszkańcom lasu i wpada na pewien pomysł. Wymyśla grę w życzliwość, w której wszyscy mieszkańcy lasu przez pięć dni robią coś dobrego dla innych. Jakie będą efekty?
***
'Jak widzę świat... Tygrysek odczuwa radość'. Tego dnia Tygrysek musi wyprowadzić się ze swojego domku. Z pomocą przychodzą przyjaciele, którzy sprawiają, że nowe miejsce na Ziemi Tygrysa zaczyna przypominać chociaż trochę dom. Lekkie zwątpienie naszego bohatera, podsycane nieco tęsknotą za starymi śmieciami i sąsiadami ustępuje miejsca radości z tego, że oto idzie nowe. Szczególnie, że w tymże nowym Tygrys ma duuuużo miejsca do brykania 😉
***
'Jak widzę świat... Prosiaczek pokonuje strach'. To część mi najbliższa. I to nie tylko dlatego, że Prosiaczek jest moim ulubieńcem. Również dlatego, że ta książka wydaje mi się najbardziej wartościowa z całej serii. Prosiaczek jest malutkim zwierzątkiem, które boi się praktycznie wszystkiego. Jest przy tym bardzo mądry, mądrością starego i doświadczonego człowieka. Niestety, sama mądrość nie wystarczy czasem do przełamania lęku. Na szczęście są przyjaciele, którzy chętnie pomagają. Czy z ich wsparciem uda się Prosiaczkowi spokojnie zasypiać we własnym łóżku?
***
'Jak widzę świat... Królik już się nie złości'. Ta część też przypadła nam do gustu. Polubił ją bardzo mój młodszy syn, znany wszem i wobec złośnik 😁 Królik ma zły dzień. Wszystko dlatego, że warzywa, które uprawiał w swoim ogrodzie są... Niedobre. Królik denerwuje się, bo nie wie dlaczego tak się stało. Co zrobił źle? Przecież dbał o nie, dawał im mnóstwo serca. Co poszło nie tak? Czy z pomocą przyjaciół uda mu się opanować złość i znaleźć wyjście z sytuacji?  Sprawdźcie.
Wszystkie książeczki są pięknie ilustrowane - postaci niczym wyjęte z disney'owskich filmów. Co fajne - w każdej z nich zamieszczony jest wstęp opracowany przez wspomnianą wyżej psycholożkę dziecięcą. Fajnie wprowadza w tematykę danej historyjki oraz daje cenne rady.
Polecamy całą serię - jest idealna do czytania przed snem. Tylko uwaga, przygotujcie się na serię pytań o to co, jak i dlaczego? 😁

Polubienia

Instagram