Przyjaciele, których polubisz od pierwszego wejrzenia!

Dobry wieczór!
Na środę mam dla Was coś zabawnego, ciekawego i fajnego. Podobało się całej rodzinie, bo i humor jest tu uniwersalny. A do tego ciekawa kreska, która sprawia, że te rysunki się po prostu zapamiętuje.
Mówię o komiksie 'Wojtek i Rudy wciąż rozrabiają' Piotra Hołoda. Ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont w ramach Klubu Świata Komiksu.
W środku znajdziemy całkiem sporo krótkich historii (jeśli dobrze policzyłam, to jest ich 38) opisujących przygody dwójki przyjaciół - Wojtka i Rudego. Jeden jest łosiem, drugi nosorożcem, ale w sumie tak też nie do końca, bo z owych zwierząt mają tylko głowy - reszta ciała jest jak najbardziej ludzka. Mój starszy syn mówi, że to są takie fajne komiksowe 'hybryndy' i on takie woli 😁. Pozorne różnice wcale nie przeszkadzają naszym bohaterom w tym, żeby się przyjaźnić.
Razem mają mnóstwo przygód - czy to w szkole, czy w domu. W odwiedzinach u ciotki, która częstuje niezbyt smaczną zupą, a nawet na... Dzikim Zachodzie czy w Kosmosie. Wszystkie one są zabawne - i przesycone najlepszym rodzajem humoru - takim totalnie nie wymuszonym, a przeciwnie - spontanicznym i wyjątkowym. Aż myślami powracam do swojego dzieciństwa i tego, jakie numery robiliśmy z dzieciakami z ulicy. A było nas dużo, byliśmy w podobnym wieku, więc i na pomysły  wpadaliśmy, cóż... Wyjątkowe 😅
To komiks który pokochają Wasze szkolne dzieci - będą mogły z powodzeniem czytać go samodzielnie. Napisany wersalikami, czytelną czcionką i - co najważniejsze - prostym językiem, który zrozumieją bez problemów już nawet przedszkolaki. Im też spokojnie można komiks przeczytać. Mój syn stwierdził, że chciałby takie przygody mieć w przedszkolu 😁
Podsumowując - u nas komiks sprawdził się idealnie. Polecamy i na pewno sięgnie my po pozostałe tomy, gdyż ten który Wam tu dziś pokazuję jest już trzecim.

Polubienia

Komentarze

Instagram