Przewodnik który Was zaskoczy

Powiem Wam, że jakoś nigdy nie lubiłam przewodników. W zwiedzaniu najfajniejsze było dla mnie błąkanie się bez celu, a raczej z celem takim, by zobaczyć wszystko to, na co napotkają moje oczy. I co wyda mi się interesujące. Owszem, przed wyjazdem gdzieś trochę się przygotowywałam, sprawdzalam w internecie co warto zobaczyć. I... W zasadzie to tyle. Później pełen spontan.
Wszystko zmieniło się kiedy pojawiły się dzieci. Z nimi na spontanie też jest fajnie, ale chyba jednak wolę miec jakiś plan. Uwzględniający głównie ich potrzeby i zainteresowania. Przeprosiłam się więc z przewodnikami (po raz pierwszy zresztą kilka lat temu we Wrocławiu) i teraz głównie na nich opieramy się planując podróż.
Dziś pokażę Wam przewodnik nietypowy, który bardzo nam się spodobał. Szczególnie starszy syn go pokochał - bo mieści się w jego małym plecaku i ma spiralkę zamiast tradycyjnego, jak to syn orzekł 'nudnego' grzbietu 😁
To 'Ahoj! Dolny Śląsk - Paszport Młodego Odkrywcy'. Autorami przewodnika są Agnieszka i Mariusz Majewscy, którzy wraz z synami - Ignasiem i Mikołajem tworzą blog podróżniczy www.ahojprzygodo.com (na nim też można kupić przewodniki). To właśnie paszport formatem przypomina przewodnik. Już na samym początku ma stronę personalizującą - gdzie możemy wkleić zdjęcie dziecka, wpisać imię, nazwisko i wiek. Co fajne - a na co zwrócił uwagę mój syn - jest tu też numer. Jak w prawdziwym paszporcie!
W ogóle takich rzeczy, które spodobają sie dzieciom (i nie tylko!) jest tu więcej. Począwszy od podręcznej mapy Dolnego Śląska z zaznaczonymi atrakcjami opisanymi w przewodniku, przez kolorowanie znaczków przy miejscach, które udało się odwiedzić, po zaliczanie aktywności i rozwiązywanie różnorakich zadań.
Wiadomości są podane w bardzo przejrzysty, przemyślany sposób. Po jednej stronie mamy obiekt do zwiedzenia z dokładnym adresem - a po drugiej aktywności z nim związane. Jest też ściąga z miejscówkami, które znajdują się w pobliżu. W sumie 50 miejsc do obejrzenia, mnóstwo aktywności z nimi związanych i dużo ciekawostek i historii. Wszystko urozmaicone ciekawymi zdjęciami i ilustracjami.
Bardzo polecamy!

Polubienia

Komentarze

Instagram