Przepiękny ogród. Zajrzyjcie koniecznie!

Książka 'Ogród motyli' Laury Weston wydana przez Mamanię. To przepiękna historia przemiany, dojrzewania, zmian. Bo tak jak poczwarka zmienia się w motyla, tak my dojrzewamy z dnia na dzień. Tak dojrzewają nasze dzieci. Rodzą się i z każdym dniem dojrzewają. By w końcu odlecieć. Tak jak motyle. I one i dzieci dane są nam tak naprawdę na krótką chwilę. Pamiętajmy, żeby dobrze ją wykorzystać. I doceniajmy piękno, jakim nas obdarzają. Książka jest przepiękna graficznie. Z pozoru czarno biała, z ilustracjami jakby wydzierganymi na szydełku albo utkanymi z bardzo cienkiej przędzy po chwili otwiera się przed nami i pod okienkami ukazuje kolory - zieleń traw, kolory motylich skrzydeł i piękne, barwne kwiaty. Tekstu jest tu bardzo mało, ale nie jest on wcale potrzebny. To obrazy piszą tę opowieść. Opowieść o przebudzeniu i dążeniu do doskonałości. Zajrzyjcie do tego ogrodu. Warto.
Ps. Nie wiem gdzie mojej książce było lepiej. W której scenerii. Tej z pierwszego, czy tej z trzeciego zdjęcia. Wiem, że po dzisiejszych przygodach niechętnie wróci na półkę.
Ps2. Przez to, że ilustracje w głównej warstwie są tu czarno białe książka idealnie się u nas sprawdziła w roli... Kontrastówki. Młodszy syn ją uwielbiał.
Ps3. Maliny z drugiego zdjęcia nie tylko wyglądają i pachną obłędnie. Są też bajecznie słodkie. Dzieci śpią, więc skradłam im kilka. Może się nie zorientują ;)

Polubienia

Komentarze

Instagram