Przepiękny i ciekawy komiks

Pamiętacie Enolę Holmes? Już Wam kiedyś o niej pisałam, a teraz wracam z kolejnym tomem przygód młodej pani detektyw.
To 'Śledztwa Enoli Holmes. Zagadka wachlarza'. To 4 album z poczytnej serii komiksowej autorstwa Sereny Blasco wydanej przez Egmont. Komiks powstał na podstawie serii powieści Nancy Springer i jest absolutnie piękny i wciągający.
Zacznę od pytania. Czy wiecie, że istnieje coś takiego jak tajny język wachlarzy? W zależności od jego stopnia rozłożenia, tego w jaki sposób i w której ręce oraz w którym miejscu go trzymamy i jak nim poruszamy - możemy przekazać zaszyfrowaną wiadomość. Oczywiście komuś, kto język ten zna i tak jak my ho rozumie. Na szczęście Enola, siostra znanego i uznawanego detektywa Sherlocka Holmesa do takich osób należy. Tym razem w różnych przebraniach przemierza Londyn by znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania i odnaleźć pewną dziewczynę - Cecily Alistair. Dlaczego zniknęła i czy uda się jej pomóc? Tego musicie dowiedzieć się sami. Warto.
Komiks jak zwykle zawiera dodatek w którym znajdziecie tajne zapiski Enoli, okraszone ciekawymi ilustracjami.
W ogóle rysunki w tym komiksie są przepiękne. Misterne, dopracowane w każdym szczególe. Świetnie oddane są nie tylko emocje postaci, ale też stroje z epoki czy klimat londyńskich uliczek. Aż chce się w tym świecie zostać. Niecierpliwie czekam na kolejny tom, który na szczęście jest już w przygotowaniu.

Polubienia

Komentarze

Instagram