Przepięknie o przyrodzie

Drzewa fascynowały mnie od zawsze. To jak majestatyczne potrafią być, to jak się zmieniają - dostosowując do por roku. To jak potrafią ukoić - kiedy tego potrzebujemy i dać siłę - kiedy jest nam niezbędna.
Bardzo chciałam tą fascynacją zarazić moje dzieci. A książka, którą dziś chciałam Wam pokazać - bardzo mi w tym pomaga. To 'Drzewa' z serii Młodzi Przyrodnicy od Wydawnictwa Wilga. Autorką jest Patrycja Zarawska, a ilustracje przygotowała Natalia Talarek-Oswald. Drzewa są tu głównymi bohaterami. Ale nie jedynymi. Mamy też zmieniające się pory roku i zwierzęta, które czasem drzewom pomagają, a innym razem korzystają z tego, co drzewa mają do zaoferowania. Poznać można też różne gatunki tych wielkich kolosów i tych nieco mniejszych drzewek. Zwierzęta, ptaki i owady które możemy poznać dzięki książce są cudownie narysowane. Ilustracje są w ogóle bardzo realistyczne, a przy tym piękne. Tekstu jest niewiele, jest prosty i ciekawostkowy. Książka świetnie sprawdzi się jako pierwsza samodzielna lektura. Ale i dzieci nie potrafiące jeszcze czytać będą się dobrze bawić słuchając czytającego rodzica i oglądając ilustracje. Polecamy i na pewno sięgnie my po inne części z serii.
Ps. Plusem jest też rozmiar książki - jest niewielka i z pewnością zmieści się nawet w małej, damskiej torebce czy dziecięcym plecaczku.

Polubienia

Komentarze

Instagram