Przepiękna wizualnie Rękawiczka

Dziś mam dla Was książkę, którą długo miałam na liście must have i równie długo nie mogła do mnie trafić. A kiedy w końcu ją kupiłam i pierwszy raz obejrzałam - stwierdziłam, że nie wiem jak mogłam tak długo zwlekać! Jest genialna. To 'Rękawiczka. Ukraińska bajka ludowa' Romany Romanyszyn i Andrija Łesiwa czyli Art Studio Agrafka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry. Z języka ukraińskiego przełożyła ją Katarzyna Kotyńska.
Dziadek podczas przechadzki po lesie z psem gubi rękawiczkę. Nie zauważa tego i idzie dalej, a rękawiczka leży na ziemi i nie spodziewa się nawet, że za chwilę zamieszka w niej myszka. I co dalej? W ślad za myszką pójdzie m.in. żabka, zajączek, wilk czy niedźwiedź. Trochę dużo jak na jedną, małą rękawiczkę. I trochę ciasno. Co zatem wymyślą zwierzaki? A może nie będą musiały niczego wymyślać, bo to rękawiczka pozbędzie się niechcianych lokatorów? Sprawdźcie koniecznie sami. W książce urzeka oprawa graficzna. Rękawiczka jest jak żywa, zwierzaki są poskładane ze skrawków materiałów. Wszystko na ciekawym tle z dorysowanymi różnymi elementami. Książka jest przepiękna wizualnie. Obrazki wprost wychodzą do czytelnika. Za każdym razem jak ją czytamy moje dzieci gładzą strony i próbują wyjąć z nich poszczególne elementy czy postaci. Książka może pomóc w nauce liczenia i w poznawaniu zwierzaków zamieszkujących lasy. Uczy też kreatywnego myślenia i pokazuje różne techniki graficzne. I fajna jest. Warto mieć ją na półce :) ps. Książka jest częścią serii 'Polecone z zagranicy'. Ciekawy pomysł, po więcej odsyłam na stronę wydawnictwa 🥰
Ps2. Są w książce, oprócz grafik, piktogramy. Pomogą już najmłodszym dzieciom aktywnie uczestniczyć w czytaniu. I dadzą sporo frajdy!

Polubienia

Komentarze

Instagram