Przepiękna książka, nie tylko o Kosmosie

Powiem Wam, że dawno już nie byłam pod takim wrażeniem książki, jak po przeczytaniu tej, którą za chwilę Wam pokażę. To 'Kosmiczne urodziny! Lecimy na Księżyc' z serii Chcę Wiedzieć! Od Akademii Mądrego Dziecka wydawanej przez Harperkids, autorstwa Joyce Lapin, z ilustracjami Simony Ceccarelli.
Już samo założenie książki jest cudowne. Bo któż by nie chciał spędzić urodzin na Księżycu? Tym bardziej, że dotrzeć tam by trzeba było rakietą. Najprawdziwszą, poruszającą się 40 razy szybciej niż samolot! A w tej rakiecie można latać. Czyż może być coś fajniejszego?
Może. Wiedza zdobyta podczas podróży i już po lądowaniu. Podana w sposób ciekawostkowy, bez zbędnych dłużyzn. Dowiemy się np. dlaczego niesłuszne jest nazywanie odwrotnej strony Księżyca ciemną. Odkryjemy liczbę osób, które obchodzą urodziny dokładnie wtedy co my, dowiemy się co nieco o programie Apollo i o tym czym są meteoroidy i planetoidy. A wiecie, że ślady butów, które na Księżycu zostawili astronauci z misji Apollo mają już ponad pół wieku i wciąż są widoczne w księżycowym pyle? Są tu też księżycowe kamienie i najprawdziwsza piniata! Wszystko co potrzebne by urodziny były udane 😁
Bardzo fajne w tej książce jest samo założenie spędzania kosmicznych urodzin. To bardzo pobudza wyobraźnię i sprawia, że ciekawostkowa wiedza jakoś łatwiej wchodzi do głowy. Nie jest to zwykła, popularnonaukowa książka. To połączenie któremu nie oprze się ani dziecko, ani dorosły.
Muszę też wspomnieć o ilustracjach. Są absolutnie cudowne! Zarówno bohaterowie, jak i Księżycowe pejzaże są przepiękne i zapadają w pamięć. Na końcu znajdziemy słowniczek z najważniejszymi pojęciami i polecajki - m.in. ciekawych książek tematycznych czy filmów z lądowania na Księżycu. Jest też odnośnik do The NASA Kid's Club, który warto odwiedzić i zobaczyć co oferuje. Bardzo polecam Wam tę książkę. Jest wspaniała!

Polubienia

Komentarze

Instagram