Pozostańmy jeszcze chwilę w świecie Augusta

No to jeszcze jedna część Augusta. Tym razem jest to 'August w świecie uczuć. Supermoce każdy z nas odczuwa inaczej'. Autorką jest Maria Wietecha-Lalik, a ilustracje tym razem przygotował Bogusław Mazur. Wydało Wydawnictwo Pozytywka.
Ta książka to absolutny must have wszystkich rodzin w których pojawiają się zaburzenia integracji sensorycznej. Ale nie tylko. Przykłady podobne do opisywanych w książce mogą się bowiem przydarzyć każdemu dziecku w wieku przedszkolnym czy starszemu. Mogą też dotykać dorosłych.
My niebawem będziemy diagnozować młodego, bo kilka rzeczy nas niepokoi, a ta książka pokazuje, że nawet jeśli diagnoza owa wskaże na jakieś zaburzenia to... Nic strasznego. Bowiem dzieci mające problemy w zakresie przetwarzania sensorycznego nie są w niczym gorsze od dzieci tych problemów nie mających. I trzeba temat normalizować.
W książce znajdziemy cztery opowiadania. Są nieco dłuższe niż te w części pierwszej. Opisują zaburzenia modulacji w obszarze nadwrażliwości/podwrażliwości słuchu, dotyku, węchu i smaku oraz planowania motorycznego. Każdemu z nich towarzyszy opowiadanie w opowiadaniu - czyli dany problem jest dodatkowo ukazany w spersonalizowanym świecie zwierząt. Fajny zabieg pomagający jeszcze bardziej zrozumieć o co chodzi w tej całej strefie sensorycznej. Po każdym rozdziale mamy też notkę do rodziców i przykłady zabaw stymulujących odpowiednio: słuch, dotyk, koordynację ruchową i zmysł powonienia i smaku. Spotkamy tu dobrze znanych z części pierwszej przyjaciół Augusta, ale pojawiają się też nowi bohaterowie. Każdy z nich ciekawie nakreślony i bardzo prawdziwy.
Polecamy, to książka która jest w stanie zrobić dużo dobra. I dla dziecka i dla rodzica.

Polubienia

Komentarze

Instagram