poznajcie Herbusa. Herbusa Poziomkę, czyli Jamesa Bonda w świecie krasnali

Zdradzę Wam coś. To taki sekret nad sekrety. Otóż... Boję się krasnali. Tak, tak. Bardzo. Chociaż jeszcze bardziej boję się klaunów. I karłów.
Dlatego po książkę, o której chcę dziś Wam opowiedzieć sięgałam z lekką dozą obawy. Czy uda mi się ją przeczytać, czy polubię głównego bohatera i uda mi się zapomnieć, że jest on... No właśnie - krasnalem. Nawet kiedy piszę te słowo, mam gęsią skórkę 😂 Mówię o książce 'Herbus Poziomka' Piotra P. Walczaka z ilustracjami Daniela Włodarskiego, która, wbrew moim obawom, nie tylko mnie nie przeraziła i nie zniechęciła, ale też rozbawiła i rozkochała w sobie. A Herbus... Cóż. Ten mały ma styl i jest tak sympatyczny, że nie zwraca się uwagi na szczegóły.
Ale, po kolei. Herbus Poziomka to krasnal, który ma w życiu pecha. A to spotyka gobliny, które obrzucają go jagodami, a to - zupełnym zbiegiem okoliczności, zostaje oskarżony o coś, czego nie zrobił. Po prostu znalazł się w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu. I to z nożyczkami w dłoni. A wierzcie mi, to bardzo ważny szczegół.
To zapoczątkowało serię przygód Herbusa i jego towarzyszki, pewnej urokliwej krasnalicy, Bladej Majki. Co uda im się przeżyć w tydzień? Warto sprawdzić.
Poziomka to taki James Bond w świecie krasnali. Jest odważny, sprytny i ma kobietę, która go uwielbia 😉 Ponad wszystko stawia przyjaźń. I próbuje dowieść, że uczciwość i prawda zawsze zwyciężają. Jak to w baśniach bywa.
Mój starszy syn bawił się podczas lektury genialnie. Nie polubił goblinów, za to Herbusa od razu. Powiedział nawet, że jak dorośnie to chciałby zostać takim krasnalem. I to ze smokiem. I, że chciałby krasnalicę u boku, bo czasem fajnie mieć dziewczynę za przyjaciela. Bo zawsze coś ugotuje i ładnie pachnie 😂
Ilustracje. Bardzo baśniowe, momentami humorystyczne (zresztą podobnie jak tekst - rodzice ubawią się podczas lektury na nieco innym poziomie dowcipu niż dzieci). Mi szczególnie podobają się gobliny i smok. Ten to dopiero jest gość 🥰
Polecam już czterolatkom. Nie tylko tym, które lubią krasnale 😉 książkę znajdziecie na bajkidoczytania.pl

Polubienia

Komentarze

Instagram