Potworuś na dobry sen

Dzień dobry! Chyba łapie mnie jakieś choróbsko. Głowa boli i najchętniej bym cały dzień spała. Dziś nawet trochę się ten plan udał i skorzystałam z rady: śpij kiedy twoje dziecko śpi :P ;) a kiedy już wstaliśmy (prawie, bo pies nadal śpi. Ale w sumie on cały czas śpi :P) Dzidziuś sięgnął po nowości, które poleciła nam znajoma. Pojawiły się na początku tygodnia w Biedronce i bardzo są miłe. Mówię o serii "Jedna bajka i do łóżka". Dziś zajmiemy się częścią 'Gdzie jest Potworuś'. Autorzy to Didier Zanon i Sébastien Pelon, a książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Olesiejuk. Książeczka jest kartonowa, ma zaokrąglone rogi i format, z którym poradzi sobie 14-miesięczny maluch, a myślę, że i młodsze dziecko. Historia jest prosta. Myszka Lila boi się zasnąć, bo gdzieś zaginął jej ulubiony przepędzacz strachów, pluszowy Potworuś. Bez niego w mroku czają się przerażające stwory. Tatuś za każdym razem kiedy córka go woła przychodzi do jej pokoju, i z głośnym "trele-morele" przynosi jej różne zabawki, które mają pomóc jej w opanowaniu strachu. A, że ten, jak wiadomo ma wielkie oczy, to nie jest to wcale takie łatwe. Czy w końcu odnajdzie się też Potworuś? Sprawdźcie sami. Książka na pewno przyda się przy usypianiu starszaków, które boją się ciemności i potworów pod łóżkiem. A jeśli macie maluchy, to może już teraz warto pomyśleć o jakiejś zabawce, która nie będzie się bała żadnych strachów. My już taką mamy. To Brzydal Leon, którego przywieźliśmy z Wrocławia. Dzidziuś bardzo go lubi i chętnie z nim zasypia w dzień ;) chociaż póki co myśli chyba, że Leon jest sową, a nie strasznym potworem. W sumie trochę jest do sowy podobny. Prawda? Miłego dnia Wam życzymy!

Polubienia

Komentarze

OKta
,

Moja 2,5 latka chyba jednak boi się tej książki. Odnosze wrażenie, że faktycznie dziecko już coś kumające może być przestraszone. Potwór w szafie, czarownica za oknem, wąż na podłodze... Odstawię tę książeczkę wysoko na półkę.

dziecioczytanie
dziecioczytanie,
Może być i tak. Każde dziecko jest inne. Chociaż w sumie książka pokazuje, że po ciemku różne rzeczy wydają się straszne, a wystarczy zapalić światło, żeby strachy zniknęły 😊 może za jakiś czas wrócicie do tej lektury. Pozdrawiamy! 😊
nouw.com/dziecioczytanie

Instagram