Pięknie o emocjach. Książka, którą warto mieć

Dzień dobry w niedzielę!
Dziś książka na pierwszy rzut oka niepozorna, a jednak magiczna. Wypełniona mądrością - i to taką, jaką najbardziej lubię - łatwą do przyswojenia. Wypełniona emocjami - tymi pozytywnymi - ale też tymi, których czasem nie rozumiemy, a czasem się ich obawiamy.
Książka ta to 'Magiczny ogród uczuć i emocji' Marcina Bartusiaka z przepiękną ilustracją okładkową od Martyny Nejman.
Naszymi przewodnikami są dwa rude króliki - Goździk i Fiołek. Ich życie płynie spokojnie do czasu, kiedy nieopodal norki pojawia się cyrk. Występy, które zobaczyli w nim bracia sprawiają, że zaczynają pragnąć emocji - tak silnych jak podczas oglądania występów. I chcą przeżywać je wciąż na nowo. Czy jednak tak silne emocje, które będą naszym udziałem wciąż i wciąż od nowa nie sprawią, że przegapimy te subtelniejsze? I z pozoru mniej ekscytujące? W czym pomóc może podróż do Magicznego Ogrodu? I co w nim dzieje się z uczuciami i emocjami? To właśnie tam nasi bohaterowie poznają różnych mieszkańców - m.in. polną myszkę Pi, lisa, ale też Biały Wiatr czy Twardą Skałę. Za ich sprawą króliczki zaznajomią się m.in. z życzliwością, szacunkiem, szczerością czy odwagą. Czy odnajdą się w świecie przez nie dyktowanym? I czy uda im się wrócić do domu i przestać gonić za mocnymi wrażeniami? Warto sprawdzić.
Co fajne, do książki dołączony jest list do czytelników. Należy go otworzyć po przeczytaniu książki. A w środku... Nie zdradzę, co tam znajdziecie, ale możecie być pewni, że jest tam coś fajnego, co pomoże zrozumieć książkę i przyda się do usystematyzowania zdobytej wiedzy.
Książkę czyta się super, dość szybko, mimo, że tekstu jest tu dużo. Właściwie jest sam tekst, brakuje ilustracji. Ale z drugiej strony nie odwracają one uwagi od treści i dają pole do popisu dla wyobraźni. Dzięki takiemu zabiegowi czytelnik, również ten mały, może sam wykreować Magiczny Ogród. I u każdego może on wyglądać nieco inaczej. Polecam, nie tylko dla dzieci!
Ps. Mój starszak przyjął książkę bardzo dobrze. Mówi, że jest w niej dużo dobra.
Książkę znajdziecie na www.magicznyogroduczuc.pl

Polubienia

Komentarze

Instagram