Piękne książki, które uwrażliwiają na sztukę

Mam dziś dla Was jeszcze jedną recenzję. Recenzję wyjątkowej serii książek dla najmłodszych, które nie tylko uczą, ale też uwrażliwiają na piękno i sztukę za sprawą wspaniałych ilustracji.
Ta seria to Sarenka, a jej autorką jest Agnieszka Dobrowolska. Ilustracje przygotowała Monika Olszowy, a wydało Wydawnictwo Lapsi.
Obecnie ukazały się trzy części - 'Sarenka Sara idzie spać', 'Sarenka Sara i dzień z Milusiem' oraz 'Sarenka Sara idzie do zoo'. Kolejność podawania tytułów nie jest przypadkowa, bo przynajmniej w moim odczuciu, każda kolejna część jest trochę bardziej zaawansowana od poprzedniej i trafi też do starszych dzieci.
W części o spaniu mamy podany cały rytuał wieczorny. Są pierwsze oznaki wieczora (księżyc i gwiazdy), jest kolacja, sprzątanie zabawek, mycie zębów (cudownie wygląda sarna ze szczoteczką w raciczce 😁) i czytanie bajki. A w końcu przychodzi upragniony sen.
A później przychodzi ranek. I cały dzień można spędzić z przyjacielem - o tym opowiada część 'Sarenka Sara i dzień z Milusiem'. Tytułowy Miluś to kot, który bardzo się z Sarą lubi. W tej części bardzo zachwycają nas ilustracje. Mój młodszy syn potrafi gapić się na nie godzinami. I najchętniej do tej części wraca. Jest tu dużo fajnych, bliskościowych sposobów na spędzanie czasu i akcentów.
Trzecia część - w której sarenka idzie do zoo - jest trochę surrealistyczna (rozumiecie, sarna w odwiedzinach w zoo 😁), ale to przecież nie jest seria dokumentalna. I dlatego Sara, a wraz z nią i my, może obserwować słonie, tygrysy, małpy czy niedźwiedzie. Jest też malutka owieczka. Każde ze zwierząt ma dla siebie po dwie strony, na których znajdziemy ilustracje, ale też i ciekawostki.
Cała seria jest i bajkowa i bajeczna. Bliska dziecku i bliskościowa. Bezpieczna i niezniszczalna - bo mamy tu zaokrąglone rogi i mocne, tekturowe strony. Bardzo Wam ją polecam. Mam nadzieję, że zakochacie się w tych książkach tak jak i my.

Polubienia

Komentarze

Instagram