Piękna opowieść z krainy baśni, mitów i legend

Dziś przychodzę do Was z pełnym wrażeń komiksem. Absolutnie pięknym i wyjątkowym. W totalnie moim stylu.
Ten komiks, a właściwie powieść graficzna, to 'Światła Północy. 1. W dolinie trolli'. Autorką scenariusza i rysunków jest Malin Falch (przekład Mateusz Lis), a ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont.
To pełna odwołań do baśni, legend i mitów skandynawskich opowieść o przygodzie, przyjaźni i odnajdywaniu siebie. Cudownie mroczna i tajemnicza, przywołująca na myśl światy do których zazwyczaj, za dzieciaka chce się wejść, ale trochę brakuje odwagi.
Sonja uwielbia tajemnice. W dniu ważnego dla jej społeczności święta - obrzędu konfirmacji - podczas którego dziewczynka wchodzi w dorosłość, pojawia się w osadzie jej wuj - Henrik, który od lat podróżuje po świecie. Sonja bardzo chce wyruszyć z nim w kolejną podróż, jednak mężczyzna twierdzi, że nie jest jeszcze gotowa, a w podróży będzie się jedynie nudzić. Za to postanawia podarować jej pewien przedmiot - świetnie zachowaną zapinkę wikingów - po który już niebawem przybywa tajemniczy gość. Gość, który budzi przestrach, ale i ogromną ciekawość. I który bierze Sonję ze sobą w podróż - i to do świata, który nie jest dostępny dla zwykłych śmiertelników. Świata pięknego, ale i strasznego, a przy tym niebezpiecznego. Świata który zamieszkują magiczne istoty, a dobro wciąż toczy walkę ze złem.
Co się wydarzy? Czy Sonja odnajdzie się w tym nowym, tak innym od współcześnie znanej Norwegii? Sprawdźcie. Gwarantuje, że będziecie podekscytowani a przy tym... Okropnie źli! Bo oczywiście opowieść kończy się w najmniej oczekiwanym momencie i zostawia czytelnika z mnóstwem pytań i niewieloma odpowiedziami.
To co zasługuje na ogromne wyróżnienie to rysunki. Są przepiękne. Absolutnie doskonałe. Cały ten świat, wszyscy bohaterowie, kolory. Pociągają, przyciągają i pozostawiają ogromną chęć na więcej. Z utęsknieniem czekam na kolejny tom!

Polubienia

Komentarze

Instagram