Pewne, nie takie same, rodzeństwo

Tym razem na warsztat idzie książeczka z serii Nie Tacy Sami od Wydawnictwa Dwukropek. Jej tytuł to 'Tosia i Julek się kąpią', a autorką jest Magdalena Boćko-Mysiorska. Ilustracje to zasługa Doroty Prończuk.
Bohaterami serii są Tosia i Julek. Bliźnięta, które wcale nie są takie same. Bo nie ma dwojga takich samych ludzi, nawet jeśli wyglądają jak dwie krople wody i więcej ich łączy niż dzieli. Tosia i Julek to zgodne rodzeństwo. No chyba, że znajdą się razem w wannie. Wtedy Julek chlapie jak szalony a Tosia chciałaby się schować gdzieś, żeby żadna kropla nie mogła jej dosięgnąć. Dziewczynka nie lubi też mycia włosów - a jej bratu ta czynność zbytnio nie przeszkadza. Różnią się i to jest fajne. Tym bardziej, że na straży stoją rodzice - którzy potrafią zaradzić coś i na chlapiącego Julka i na lęki Tosi. Mądrzy ci rodzice, a my możemy co nieco się od nich nauczyć i podpatrzeć fajne patenty.
Książeczka jest kartonowa, ma zaokrąglone rogi i nie będą jej w stanie zniszczyć małe rączki, które lubią czasem zniszczyć jakąś książkę - patrz mój młodszy syn 😂. W ogóle jeśli o niego chodzi to zakochał się w serii o bliźniakach. Najbardziej lubi część nocnikową, ale i ta z przedszkolem w roli głównej mu się podoba. Nic dziwnego - ilustracje są bardzo ładne i wzbudzają sympatię, a tekst spodoba się nie tylko rodzicom, ale przede wszystkim właśnie maluszkom. W końcu autorka opisuje sytuacje, z którymi taki mały człowiek ma do czynienia na co dzień. I które nam mogą wydawać się błahe, a dla niego - są czymś bardzo ważnym i często trudnym. I robi to z niezwykłą lekkością i ogromną wiedzą i empatią. Na końcu książki znajdziemy też słów parę do rodziców od autorki, pedagożki, mamy dwójki dzieci, która jest biegła jeśli chodzi o rodzicielstwo bliskości i porozumienie bez przemocy, a jej blog i profil na Instagramie @magdalenabockomysiorska_pl to prawdziwa kopalnia wiedzy. Bardzo polecamy, a kolejne części serii pokażę Wam niebawem. Jak syn mi je odda do zdjęcia 😉

Polubienia

Komentarze

Instagram