Pełna marzeń, magiczna opowieść o świecie małych myszek

'Mysia Dolina', to świat, który pokochałam od pierwszego wejrzenia. Który wciągnął mnie bez reszty, zachwycił i zostawił z ogromną chęcią na więcej.
Stworzyły go Agnieszka Wiszowata (tekst) i Paulina Engen (ilustracje). I same wydały pod marką LilleMo. Dzięki nim znów poczułam magię. Taką z rodzaju tych, które łaskoczą w nos i mienią się brokatem po zamknięciu powiek. Magię, która sprawia, że myślę o Myszkowie jak o prawdziwej krainie. Krainie w której chciałabym zamieszkać.
Bo w Myszkowie każde mysie imię ma sens, związane jest z losem właściciela. A wszystkie losy zna jeden myszak - Archiwista. To on spisuje wszystko w wielkich księgach. I potrzebuje następcy. I wtedy pojawia się ona... mała myszka Mo.
Magia w tej książce to jeżynianki, którymi można trafić prosto do serca. Przez żołądek. To miłość - ogromna i wszechogarniająca. To dobre zwyczaje, mieszkańcy, którzy nie tylko zapadają  w pamięć, ale też wdzierają się do serca. To przyjaźń, ale też i strata... Są tu sposoby na pozbywanie się lęków, walka ze słabościami. Wszystko w tak pięknych słowach i jeszcze piękniejszej oprawie wizualnej, że aż serce ściska. Bo oto mamy w rękach nie tylko zwykłą książkę dla dzieci. Mamy dzieło - kompletne.
To książka, która uwrażliwia na sztukę. Która pokazuje jak spełniać marzenia. I jak połączyć wielkie talenty by stworzyć razem coś wyjątkowego.
Twórczynie to białostoczanki (tym bardziej książka jest mi bliska) Agnieszka i Paulina. Jedna pisze, druga ilustruje. A raczej filcuje. Stworzyła wszystkie myszki, całe miasteczko własnymi rękami. Sfotografowała i tchnęła w nie życie. Bardzo dużo życia. Które musicie poczuć. Bardzo, bardzo mocno.
Książka będzie idealnym prezentem. Na każdą okazję. I bez okazji też. Zamówić ją możecie na www.lillemo.pl
Zajrzyjcie też koniecznie na Instagrama na @lille_mo @vishki_pl i @teensy_quirks oraz na facebook.com/mysiadolina
Ps. Mój syn poprosił, żebym przekazała autorkom, że ta książka robi jego serduszku tak dobrze, jak kakałko jego brzuszkowi. I, że ma ochotę na więcej. Przekazuję zatem i dołączam się do apelu o więcej 💜

Polubienia

Komentarze

Instagram