Pachnące książeczki nie tylko dla maluchów

Dziś będzie coś dla maluszków. Chociaż nie powiem, ja też z ekscytacją pocierałam strony i przykładałam do nosa. A dlaczego? Ano dlatego, że te książki... Pachną!
To dwie nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka - 'Moja pachnąca książeczka z kolorami. Owoce' oraz 'Moja pachnąca książeczka z kolorami. Zapachy świata'. Ilustracje to dzieło Mr Iwi, a wydawca jest Harperkids.
Książeczki są solidne, a kartki grube. Jeśli dodamy do tego zaokrąglone rogu, to wiadomo, że książki mogą przeglądać już najmłodsze dzieci.
Na okładce mamy okienko, a właściwie to dziurę pod którą jest nasączona zapachem ilustracja. W środku układ jest taki, że po jednej stronie mamy dany kolor i rzeczy, które tenże kolor mają. I tak przy czerwonym są np. usta i truskawka, a przy zielonym - aligator czy kapusta. Na sąsiadującej stronie mamy klapkę z dziurką, do której idealnie zmieści się paluszek. Po potarciu nim kartki poczujemy zapach, a po otworzeniu klapki odkryjemy rozwiązanie zagadki widniejącej na niej. Co ciekawe, o ile obok mamy ilustracje, to pod klapką są już wyszparowane zdjęcia - dzięki czemu maluch może zobaczyć rzeczywistą rzecz w danym kolorze. Co też fajne - w jednej z książek kokos jest ukazany jako coś białego, a w drugiej - brązowego. Fajny zabieg, jeśli mamy właśnie takie obiekty, które mają więcej niż jeden kolor. Dziecko może popatrzeć na nie dwutorowo.
Książeczki są sympatyczne, nie ma tu ukrytych wzruszających treści czy opowieści, ale przecież nie każda książka musi je zawierać. Szczególnie jeśli jest tak urocza jak te 😁
Ps. Zapach na skórze utrzymuje się niezbyt długo, co jest fajne przy małych dzieciach, które być może nie do końca będą chciały pachnieć na dłuższą metę. Ale również dlatego, że jeden paluszek będzie w stanie przyjąć wiele zapachów (w każdej z książeczek jest ich po 7, w tym zaskakujący i jeden z moich ulubionych - zapach curry) i nie będą one sobie wadzić.

Polubienia

Komentarze

Instagram