Oto się narodził. A czekali nie tylko ludzie

Gdzieś tam między sałatką jarzynową a sałatką jarzynową, podjadając sałatkę jarzynową 😁😉 stwierdziłam, że... Recenzja musi być. Zatem będzie. I to książki szczególnej, pięknej i takiej, w której zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia.
To 'Pieśń Gwiazd. Opowieść o Bożych Narodzinach' Sally Lloyd-Jones z ilustracjami Alyson Jay, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Promic - Wydawnictwo Księży Marianów.
Książka jest przepięknie ilustrowana. Każdy z rysunków jest jakby popękany, ponaznaczany licznymi 'pajączkami'. Przywodzi to na myśl stare, bogato ilustrowane freski, a mojemu synowi skojarzyło się z talerzami i wąsami jakie widział kiedyś u dziadków. Dodał, że to bardzo fajne, takie postarzone ilustracje. Fajne dlatego, że na pewno są tak stare jak sam pan Jezus. Podobało mu się też to, że w całej książce są same zwierzęta - małe i duże. Udomowione, gospodarskie i dzikie. A Jezus i jego rodzice pojawiają się dopiero pod sam koniec. Są dopełnieniem pięknej opowieści o narodzinach zbawiciela. Ale tak naprawdę, bohaterami książki (w odczuciu mojego syna) są zwierzęta, które owego zbawiciela, Jezusa wypatrują. Które czują, że coś się wydarzy. Że oto pojawi się ten, o którym szepcze wiatr i którego wskazują gwiazdy. Bo on przyszedł nie tylko dla nas, ludzi. Przyszedł dla całego stworzenia. Dla świata. I ten świat zbawił. Dobry pasterz, którego narodziny co roku łączą ludzi ze sobą, ale też z naturą. I ukazują cudowny, ponadczasowy krąg życia. W którym każdy ma swoje miejsce - mrówka, wół, wieloryb, lew i człowiek.
Piękna to książka. Cudowna pomoc w wyjaśnieniu zawiłości wiary maluszkom. Bo już dwulatki będą książką zainteresowane, a czterolatki po lekturze zasypią Was pytaniami. Polecamy. Bardzo, bardzo.

Polubienia

Komentarze

swietliczanka
swietliczanka,

Zwierzęta zawsze wszystko czują wcześniej niż ludzie bo maja rozbudowany instynkt i popęd. Pamiętam memy,na których pies leżał na grobie swego pana-tak wierne to zwierzę było swemu właścicielowi. Jednak nie pochwalam magii świąt czy nie obchodzę tych świąt wcale. Co do zwierząt jeszcze to najprawdopodobniej są one nawet i wyczuć raka u człowieka,np kot czy pies czuje to po zapachu swego pana.

Słyszałaś co na ten temat? 😊

Pozdrawiam,SocjoTechnika 😊

nouw.com/swietliczanka
dziecioczytanie
dziecioczytanie,

O tak, też uważam, że zwierzęta czują więcej. I mają wyostrzone zmysły. Pozdrawiam również 😊

nouw.com/dziecioczytanie

Instagram