Opowieści na święta i nie tylko

Dzień dobry!
Na wstępie chciałam Wam życzyć spełnienia - w każdej dziedzinie, w której go potrzebujecie. Po wtóre - zdrowia, bo bez niego nie ma nic. A po trzecie - szczęścia, bo chyba każdy z nas go pragnie. Zanim jeszcze usiądziecie przy świątecznych stołach mam dla Was książkę, która spodoba się i dzieciom o dorosłym. Może też stać się fajnym akcentem świątecznym, który może być z Wami w każde święta. Bo te opowiadania się nie zestarzeją.
Mówię o książce 'Opowiadania wigilijne. Pod choinkę od polskich pisarzy' od Wydawnictwa Literatura. Tom zilustrowały Ewa Poklewska-Koziełło i Iwona Cała.
Ta książka to kwintesencja świąt. Są tu i wiersze i opowiadania. Jest też nasza kochana Malutka Anny Onichimowskiej (tu jako opowiadanie 'Bajka'), która w wersji rozszerzonej została wydana jako oddzielną książka i do której często wracamy.
Mamy tu też opowiadania m.in. Grzegorza Kasdepke, Joanny Papuzińskiej, Joanny Olech czy Barbary Kosmowskiej. Są wiersze m.in. Ludwika Jerzego Kerna, Kaliny Jerzykowskiej, Ewy Chotomskiej czy Wandy Chotomskiej.
Całość okraszona fajnymi, dość współczesnymi ilustracjami z wieloma humorystycznymi akcentami - w tym mieści się np. nasz ulubiony uśmiechnięty kot towarzyszący biesiadnikom przy wierszu 'Święta' Wandy Chotomskiej 😁
Bardzo polecamy, nawet po świętach. By ciepłym letnim wieczorem przypomnieć sobie ile jest dobra na świecie. A w jesienną szarugę przywołać na myśl biały śnieg pokrywający pierzynką cały świat - i pomyśleć sobie, że już za chwilę będą święta ❤

Polubienia

Instagram