Opowieść świąteczna z zabawkami w tle

Chciałam pokazać Wam książkę, której nie można kupić. Ale być może będzie okazja, żeby ją wygrać - polecam obserwować profil Alojzego na Instagramie @krokodyl.alojzy
Ta książka jest malutka, cieniutka i niepozorna. A kryje się w niej jedna z najpiękniejszych opowieści świątecznych, jakie kiedykolwiek czytałam. Opowieść, która sprawia, że stajemy w galerii handlowej z ręką wyciągniętą w stronę półki z zabawkami, bo zaraz ową rękę cofnąć. Bo nie o 543 zabawkę w tych świętach chodzi. Nie o kupowanie. Nie o to, żeby mieć więcej i więcej. A o to, by cieszyć się z rzeczy prostych. I podarowanych z ogromnego serca.
Książka o której mówię to 'Alojzego przewodnik po zabawkach' wydana w ramach Biblioteczki Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Tekst napisała Barbara Maciejewska-Kusyk, a za opracowanie graficzne i skład odpowiedzialna jest Agata Królak. A bohaterem serii jest Krokodyl Alojzy.
To książka opowieść, ale też książka - zeszyt kreatywny. Można z niej wyciąć wskazane elementy i stworzyć z nich wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju zabawki. Chociaż mój starszy syn stwierdził, że nie chce tej książki pociąć. I czy możemy te zabawki sobie przenieść do komputera i potem wydrukować. W sumie - czemu nie. Potrzebny jest jedynie skaner i drukarka. I wtedy będzie książka cała i dziecko zadowolone 😉
No dobrze, ale pewnie nadal się zastanawiacie co to za historia, która mnie tak urzekła? Już Wam mówię. W tej części Alojzy opowiada nam o pewnej rodzinie, która żyła sobie w niewielkim, drewnianym domku z dachem słomianym. Było to dawno temu i... Wydarzyło się naprawdę. Wojtuś, Piotruś, Jasio i Marysia - rodzeństwo - czekali z utęsknieniem na święta Bożego Narodzenia. Czekali też babcia i dziadzio. Ale oni bardziej na ten moment, kiedy dzieci w końcu zasną. A kiedy to nastąpiło - działa się magia. Babcia i dziadek stawało się poniekąd elfami Świętego Mikołaja. I robili pod osłoną nocy zabawki! Pięknego konia na biegunach, lalkę i... A nie, nie zdradzę. Żeby była niespodzianka jeśli sięgnięcie kiedyś po tę książkę. Mam nadzieję, że będziecie mieli ku temu okazję.
To niezwykła opowieść o miłości, rodzinie, cieple. Uwielbiamy ją!

Polubienia

Komentarze

Instagram