O złości i sposobach na nią

No dobrze, była część o zmartwieniach, to dziś będzie nieco mocniejsza. 'Sposób na złość' to kolejna z części bliskościowej serii Sposób na emocje autorstwa Hallee Adelman z ilustracjami Sandry de la Prady, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Słowne (Słowne młode). Podobnie jak w innych częściach, także tutaj, znajdziemy notkę skierowaną do rodziców autorstwa Małgorzaty Musiał, pedagożki, autorki bloga Dobra Relacja.
Książka utrzymana jest w klimatach rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy. Opisuje złość - emocję trudną, przez niektórych określaną nawet mianem niewdzięcznej. Ale równocześnie jest to emocja bardzo ważna, fundamentalna, z którą musimy nauczyć się żyć w zgodzie i wiedzieć jak ją przepracować. To trudne, szczególnie na początku, kiedy jeszcze nie do końca wiemy co się z nami dzieje. I co zrobić, żeby złość nieco okiełznać, oswoić.
Tak jak Kaja, bohaterka tej części. Od rana wszystko idzie nie po jej myśli. Brat robi wszystko, żeby wyprowadzić ją z równowagi. A przynajmniej tak jej się wydaje. Im więcej Kaja myśli, tym bardziej jest zła. Ta złość pochłania ją całą, aż w końcu wybucha. I rani kogoś, kogo dziewczynka bardzo lubi i za nic nie chciała zrobić mj przykrości. Co będzie dalej? Czy Kaja oswoić swoją złość? Sprawdźcie, warto.
Oprócz samej treści, która jest prosta i dopasowana do możliwości poznawczych już małych dzieci, dużą robotę robią tu też ilustracje. Bardzo ładne - o ile o złości można wypowiadać się w kategorii piękna 😉 pokazujące wachlarz emocji, skupiające się na mimice i świetnie skomponowane kolorystycznie. Całość tworzy zupełnie nową jakość jeśli chodzi o książki o emocjach. Warto mieć je wszystkie na półce. My na pewno do kupimy brakujące i będziemy do nich często zaglądać. Bo o emocje trzeba dbać. Bo jak nie my to kto?! 😁

Polubienia

Komentarze

Instagram