O tym jak wyjątkowy jest każdy z nas

Często to jak wyglądamy sprawia, że czujemy się tak a nie inaczej. Że siebie akceptujemy, bo akceptują nas inni. Albo nie lubimy patrzeć w lustro - bo w nim widzimy te wszystkie złe słowa w nas wycelowane - przez innych i często też przez samych siebie. A tak być nie powinno. Przynajmniej w moim odczuciu. Powinniśmy siebie akceptować - choć to nie łatwe. Co więcej - powinniśmy akceptować też innych - co też bywa trudne.
Pozostając poniekąd w tematyce dzisiejszego #fotowtorku_kfs traktującego o #ciele chcę pokazać Wam książkę bardzo ważną, potrzebną i wyjątkową. To 'Bajka o Pani Butelce która nauczy Cię łagodności' Marty Żurowskiej z ilustracjami Dominiki Piętki.
Powiem Wam, że ta książka to jest złoto. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy dzieci już od wczesnego dzieciństwa porównują się do innych. Dużo w tym roli rodziców, którzy często (pewnie bez złych intencji i w dobrej wierze) mówią im, że powinni więcej, lepiej, pełniej. Że nie wystarczy być dobrym, trzeba być najlepszym. Żeby uciec od przeciętności.
A przeciętność jest dobra. Spokojna. Nie każdy musi być alfą i omegą. Czasem można być betą, deltą, albo w ogóle nie wpasowywać się w żadne oznaczenia. Ale przy okazji kochać i w pełni akceptować siebie.
Pani Butelka jest plastikowa i... Popękana. Co więcej - pęknięć wciąż przybywa. Kiedyś była nowa i ładna. Służyła człowiekowi, który biegał w maratonach. Niestety - wraz z upływem czasu miała więcej rys, pojawiły się też pierwsze pęknięcia. Człowiek wyrzucił więc butelkę a ona... Czuła się nic nie warta i niepotrzebna. Postanawiła coś z tym zrobić. Zawalczyć o siebie. Tak trafiła do Maga, który dał jej specjalną maść zrobioną z czułości i łagodności. Czy naprawdę jest w stanie zdziałać cuda? I czy Butelka odmieni swoje życie? Koniecznie sprawdźcie.
Jest tu zdanie, które utkwiło mi w pamięci i które sprawia, że książka ta jest jeszcze bardziej wyjątkowa. Mag bowiem nie sprawia, że Butelka jest jak nowa. Zostają jej szramy po pęknięciach, swoiste blizny. I wtedy Mag mówi:
'One opowiadają twoją historię. Noś je z dumą, a będą błyszczeć swoim blaskiem. Ten blask jest wyjątkowy!' Tak jak wyjątkowy jest każdy z nas, a dzięki tej książce może się w tym utwierdzić. Bardzo polecam. I dla Waszych dzieci i dla Was.
Książka ma oprawę broszurową, my dostaliśmy w zestawie jeszcze figurki do samodzielnego wycięcia i pokolorowania(z których pomocą tworzymy teatrzyk), naklejki i zakładki. Na końcu książki znajdziemy zadania i pytania sprawdzające co zostało w głowie z książki 😉
Można ją kupić na stronie www.martosfera.pl

Polubienia

Komentarze

Instagram