O tym jak Kuku został świętym Mikołajem

Dziś, rzutem na taśmę, zanim wszyscy zasiądą do stołów i zaczną świętować będzie książka piękna i bardzo potrzebna. Taka, którą czytać można nie tylko w wigilię. I która przynosi nam przesłanie, o którym warto pamiętać zawsze. Bo i Mikołajem dla nich, tych najbardziej nas potrzebujących, można być codziennie, a nie tylko od święta.
Ta książka to 'Kuku zostaje Świętym Mikołajem' Moniki Kamińskiej z ilustracjami Andrzeja Tylkowskiego. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Mamania.
To kolejna część cieszącej się popularnością, bardzo mądrej, pięknej i bliskościowej serii o pewnym chłopcu. Tym razem Kuku jest u dziadków i razem z nimi, konkretnie z seniorem rodu, zastanawia się nad prezentami, elfami i tym jak to się dzieje, że wszystko jest zawsze na czas. Mimo, że dzieci na świecie jest tak dużo. A i do dorosłych Mikołaj przecież przychodzi. I kto robi prezenty dla elfów?! Skoro to one robią je dla wszystkich. Dziadek, jak to dziadek, wie wszystko. I mówi, że dla elfów najlepszym prezentem jest... Dawanie prezentów. I, że jest to równie miłe, jak ich otrzymywanie. Kuku wpada więc na pomysł, że on też zostanie Mikołajem. Tylko kogo by tu obdarować? Dziadek znowu zna odpowiedź - prowadzi Kuku do pewnego domu, domu opieki, w którym mieszkańcy bardzo potrzebują prezentów. A jeszcze bardziej czyjejś obecności. Zainteresowania. Odrobiny ciepła i miłości. Kuku przyjmuje wyzwanie i wie już, że to będą niezapomniane święta.
To książka wyjątkowa. Pokazująca tych, których na co dzień nie dostrzegamy. O których często zapomniały własne rodziny - odsuwające od siebie 'problem'. Tych, którzy tak bardzo potrzebują świątecznego cudu... A może Wy macie kogoś takiego tuż nieopodal? Może sąsiadkę, której trzeba zrobić zakupy? Albo panią z warzywniaka, którą ucieszy czekolada? Rozejrzyjcie się, poszukajcie, zanim jeszcze dziś sami zasiądziecie do stołu. Niech się darzy!

Polubienia

Komentarze

swietliczanka
swietliczanka,

Mogę Ci polecić ksiązkę,którą koniecznie warto jest też przeczytać o magii nie świąt a życia codziennego. Tą książką jest "Po nieostrzyżonej stronie górki" autorstwa Aleksandry Paproty. Gorąco polecam zwłaszcza,że jest to ksiązka dla dzieci 😊

nouw.com/swietliczanka
dziecioczytanie
dziecioczytanie,

O nie znam! Dziękuję za polecenie, na pewno sprawdzę 🙂

nouw.com/dziecioczytanie

Instagram