O tym jak działa ciało człowieka

Dawno nie czytaliśmy tak fajnej książki o człowieku. I tak pięknie wydanej. To 'Jak działa ciało człowieka?' od Wydawnictwa Wilga. Autorką jest Marta Krzemińska, a ilustracje przygotowała Kamila Loskot.
To książka pełna nie tylko pytań, ale przede wszystkim odpowiedzi. Opowiada o ludzkim ciele jako o bardzo skomplikowanym mechanizmie. W którym każdy narząd, organ, wszystko, z czego jesteśmy złożeni - odgrywa ważną rolę. I każdy warto poznać i pokochać. A wtedy ciało odpłaci nam się tym samym 😉
No dobrze. A jakie pytania znajdziemy w książce? Dowiemy się z niej np. dlaczego musimy jeść i czy można żywić się samymi słodyczami? Jest też coś, co zainteresuje każdego przedszkolaka - skąd się biorą wymioty, dlaczego bekamy i skąd te bąki? 😁 jest o gojeniu się ran, o siniakach, śnie, zmysłach i pępku. Pokazany jest proces powstawania człowieka - wyjaśnione czym jest poczęcie i jak przebiega ciąża. Na końcu znajdziemy podsumowanie w postaci prostych, wpadających w ucho zdań. Całość czyta się bardzo dobrze. Książka spodoba się przedszkolakom, ale i dzieci wczesnoszkolne mogą się nią zainteresować - szczególnie jeśli już same czytają, a na lekcjach poruszają temat człowieka i ludzkiego ciała.
Bardzo polecamy.

Polubienia

Instagram