O sztuce i żywocie artysty w przepięknym picture booku

Dziś książka przepiękna! Taka, która rozbudza wyobraźnię, pobudza zmysł estetyki i pokazuje jak to z artystami bywa. Jak widzą świat. Że każdy robaczek może być wyjątkowy i ma szansę zmienić patrzenie na świat.

Ta książka to 'Van Dog' Gosi Herby i Mikołaja Pasińskiego. Ukazała się nakładem Harperkids. To co zwraca uwagę już na pierwszy rzut oka to format. Książka jest duża, ma przepiękną okładkę i bardzo przyjemnie się na nią patrzy.

W środku znajdziemy cały proces artystyczny podczas którego powstaje obraz. To przepiękny, przemyślany picture book, który można opowiadać i odczytywac na wiele różnych sposobów. Można szukać alegorii do dzieł wybitnych artystów (świetny pomysł, żeby przemycić ich nazwiska na grzbietach książek!), można powoływać się na inspirację przyrodą i naturą. Znajdziemy tu elementy prawdziwe, jak również zmyślone czy wyrosłe z popkultury. Można snuć mnóstwo opowieści dotyczących wszystkich tych, którzy otaczają naszego Van Doga - psa malarza. Myślę, ze każdy znajdzie w tej książce coś innego, coś swojego i takiego, czego nie zauważy nikt inny. Inaczej odbierze ją kilkulatek, inaczej nastolatek szukający swojej drogi, a inaczej ten, który większość dróg już przeszedł i teraz ma czas na odpoczynek i myślenie o świecie.

Van Dog idzie na łąkę. Pracuje od świtu do nocy by w końcu mieć to - dzieło kompletne, ukończone. A i dla nas, czytelników jest tu niespodzianka. Taka, którą każdy z nas zinterpretuje na swój sposób. Ciekawi cóż to? Sięgnijcie po książkę. Będziecie zadowoleni.

Polubienia

Komentarze

Instagram