O świętach nieco inaczej - do czytania każdego dnia adwentu

Zastanawiam się jak opisać Wam tę książkę, żeby nic nie zdradzić. Żebyście tak jak my z każdym rozdziałem chcieli więcej, mocniej, straszniej. Tak, straszniej. I tak, jest to książka adwentowa - do czytania po rozdziale dziennie od 1 do 24 grudnia. Jest to niewątpliwie książka świąteczna. Chociaż bez rumianych pomocników Mikołaja, bez ozdób, światełek, bez śniegu i reniferów. Za to z pewnym złym i złośliwym jegomościem, nazywanym ŚM, który jest bardzo rozżalony. Zły na święta, zły na ludzi. Zły na wszystkich i wszystko. Tak zły, że całą swoją złość kieruje w stronę... zniszczenia świąt Bożego Narodzenia. Żeby dać ludziom nauczkę. Żeby przekonali się jak to jest w świecie, w którym nie wierzy się w nic... Czy mu się uda? A może ktoś go powstrzyma - troll, Ona nazywana błędnie Nim, lub... Wróżka Zębuszka? A może powstrzyma go mała dziewczynka? I może czasem wystarczy po prostu uwierzyć?
Odpowiedzi znajdziecie w adwentowej książce od Zakamarków - 'Wierzcie w Mikołaja' Lotty Olsson (w przekładzie Agnieszki Stróżyk) z ilustracjami niezrównanego Benjamina Chauda.
Książka jest zabawna, faktycznie trochę straszna, jeśli się przyjmie, że jest w niej chociaż ziarnko prawdy. Po lekturze inaczej się patrzy na lustra. I na chomiki. I na Mikołaja też spojrzycie inaczej. Wierzcie mi. I uwierzcie. Nie tylko w niego. Również w święta i szereg innych rzeczy. Bo wiara naprawdę może czynić cuda. I kto wie, może sprawi też, że chomiki w końcu zasną w nocy? 😉 i, że spadnie wyczekiwany śnieg.
Bardzo polecamy. A równocześnie ostrzegam, ciężko jest poprzestać na jednym rozdziale dziennie. My się nie powstrzymaliśmy. Pierwszy raz przeczytałam książkę jakiś czas temu, bodajże w sierpniu ubiegłego roku. Drugi raz machnęliśmy ją z synem dziś. Na raz 🤭 oby tylko to nie zdenerwowało zbytnio ŚM... 😁
Książkę znajdziecie na www.zakamarki.pl

Polubienia

Komentarze

Instagram