O psie, który rozumie wszystko. I kocha najmocniej

Jednym z moich ulubionych zapachów jest zapach psich łap. Kto kiedyś wąchał, ten wie jak jest on wyjątkowy. Coś jakby popcorn i śmierdzące skarpety. Mieszanka, której nie da się podrobić. Nie da się jej też przestać wąchać, bo uzależnia. Tak jak uzależnia posiadanie psa.
Od zawsze byłam psiarą. Koty są fajne, ale... To nie psy 😁
Uwielbiam nie tylko posiadanie psa, dbanie o niego, czynienie z niego nie tylko przyjaciela, ale też członka rodziny. Uwielbiam też czytanie książek o psach. Szczególnie tak wyjątkowych jak ta, którą chcę Wam dziś pokazać. To 'Lotta czyli jak wychować ludzkie stado' Zofii Staneckiej zilustrowana przez Mariannę Sztymę. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Kropka.
Lotta zwana też Principiessą należy do mojej ulubionej rasy psów. Rasy kundel. Jakoś mi do kundli najbardziej po drodze. A co ciekawe, książkowej (i tej prawdziwej chyba też) rodzinie Lotty bardzo nie po drodze było do psa jakiegokolwiek. Mama i dzieci - córka i syn - o posiadaniu psa nie myśleli. Ale pies drogę do ich domu, i do serca, znalazł bardzo szybko. Wystarczył rzut okiem na zdjęcie, a później piorunujące pierwsze wrażenie i już Lotta, zwana też Śmierdziulinką jechała do swojego nowego domu. Domu w którym, z założenia miała nie  spać na kanapie (a już na pewno nie w łóżku!), wyjadać zapasów z półek i... Sikać 😁. Domu, któremu odda całe swoje psie serce. A kto choć raz miał psa wie, że serce to ogromne. Największe jakie można spotkać na swojej drodze. I szczęście ma ten, kto je spotka.
To książka o ogromnej miłości, i to bez wątku romansowego (chociaż jeden się w sumie znajdzie 😉). Książka o poświęceniu, przyjaźni. To książka o odpowiedzialności. Bo pies to odpowiedzialność. Ogromna. Ale też ogromnie piękna.
To w końcu książka o najlepszych zapachach świata - psich stópek, pachnących trawą, suszonymi grzybkiem i starą skarpetą. Książka która Was wzruszy, rozśmieszy i rozczuli. Nie tylko tych, którzy kochają psy.
Ps. Fifek w końcu zgodził się łaskawie do zdjęcia z książką zapozować. Efekt oceńcie sami 😁😍

Polubienia

Komentarze

Instagram