O przyjaźni i wierze w siebie. Nasz piękny patronat już dostępny!

Wiosna obrodziła naszymi patronatami! Dziś, przedpremierowo chciałam Wam pokazać kolejny. To 'Niedźwiadek szuka przyjaciół' Moniki Kamińskiej z ilustracjami Agnieszki Wajdy. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dwukropek i jest absolutnie przepiękna!
Niedźwiedź jaki jest, każdy widzi. Ogromny, z wielkimi kłami, ostrymi pazurami i posturą, która może budzić lęk. Nie każdy z kolei widzi, jak niedźwiedź z utęsknieniem wypatruje przyjaciela. Jak ukradkiem musi łykać łzy kiedy znów zostaje przegoniony przez kolejne zwierzęta. A on tylko chce znaleźć kogoś, z kim będzie mógł dzielić radości i smutki. Kto polubi go takiego, jakim jest.
W końcu, bardzo już zrezygnowany zwierz spotyka jeżyka Nunka. Ten, mimo strachu, postanawia z niedźwiedziem porozmawiać. Dostrzega go i co więcej - nazywa. Odtąd niedźwiedź jest Niedźwiadkiem. A oprócz imienia zyskuje coś jeszcze. Coś wspaniałego. Przyjaciela.
Jednak w moim odczuciu to książka nie tylko o przyjaźni. To rzecz prezesem wszystkim o dawaniu szansy. Sobie na poznanie kogoś i komuś na poznanie nas. To książka o odwadze, wychodzeniu poza utarte schematy. O pięknie ukrytym wewnątrz i sile, która buduje każdego z nas. Daje nam pewność siebie i samoakceptację.
Książka jest przepięknie zilustrowana. Las w którym dzieje się opowieść otula i sprawia, że czujemy się bezpieczni. Niedźwiedź jest właśnie nie kim innym jak Niedźwiadkiem - poczciwcem, którego nie wiem jak można się bać. I który ma niewiarygodnie dobre i ciepłe oczy.
Co jeszcze fajne w tej książce to fakt, że jest całokartonowa, całkiem duża i ma zaokrąglone rogi. Jeśli dodamy do tego dosyć sporo tekstu robi nam się pozycja dla różnych grup wiekowych. Mogą ją czytać dzieci w różnym wieku - równocześnie. Sprawdzone przy 2,5-latku pod rękę z 4,5-latkiem. Starszy się nie nudził, a młodszy nie miał szans żebyś coś porwać (a czasem mu się jeszcze zdarza). Mam nadzieję, że dacie szansę Niedźwiadkowi, jeżykowi i ich przyjaźni. Warto!
Książkę znajdziecie między innymi w Empikach w całej Polsce i na empik.com :) Niedźwiadek szuka przyjaciół


Polubienia

Komentarze

Instagram