O pewności siebie i nie tylko

#dzieńdobry i #bookmorning
Dziś przychodzę do Was z wyjątkową serią książek. Kolejne z nich znajdziecie w następnych postach. Miałam Wam je pokazać już jakiś czas temu, ale chcieliśmy je porządnie przetestować. I oto mamy to! Książki są cudowne, praca z nimi jeszcze lepsza. Posłużą na długo i dotykają naprawdę ważnych tematów i będą świetnym rozwinięciem tematu emocji dla dzieci i nie tylko.
Mówię o serii 'TAK!' od Smart Books skupiającej poradniki motywacyjne dla dzieci. Sa tu różnorakie ćwiczenia i techniki opracowane przez specjalistów, które pomogą dzieciom w radzeniu sobie z emocjami.
Zacząć chciałabym od części którą najbardziej polubił mój starszy syn. To 'TAK! Buduję swoją pewność siebie!'. Autorką tekstu jest Beth Cox, a ilustracje przygotowała Vicky Barker. Wydawcą jest wspomniane już wcześniej Smart Books.
Książka ma miękką oprawę, nam trochę przypominała zeszyt kreatywny. Bo też poniekąd takim zeszytem jest. Znajdziemy tu krótkie wprowadzenie, a później krótkie rozdziały, powiedziałabym hasłowe i zadania do każdego z poruszanych zagadnień. Mój syn jeszcze nic w książkach nie pisał, stwierdził, że poczeka aż będzie potrafił sam 😉 wszystkie cwiczenia polegające na wymienieniu np. swoich mocnych cech, albo umiejętności. Z kolei miejsca do rysowania powypełniał prawie wszystkie - na naszych tzw. kopiach roboczych, czyli skserowanych fragmentach. Zawsze tak robimy, żeby książka starczyła na dłużej i można było do zadań wracać co jakiś czas i porównywać co się w nas zmieniło. Poza tym synów mam dwóch 😉 młodszy pewnie też będzie kiedyś pracował na tych książkach.
We wspomnianej już części, dotyczącej pewności siebie, dziecko ma za zadanie m.in. wypunktować swoje mocne strony, nauczyć się w jaki sposób można zapanować nad emocjami zamiast wyżywać się na kimś i liznąć wiedzy na temat mowy ciała.
Mi podoba się rozdział zatytułowany 'Zgrana paczka', a traktujący o tym jak postrzegamy ludzi i jak my sami możemy być postrzegani. A także o tym, że zawsze może nastąpić moment, w którym pomyślimy, że nigdzie nie pasujemy. To świetna podstawa do dyskusji, bo już w przedszkolu tworzą się paczki, kliki od których dużo zależy.

Polubienia

Komentarze

Instagram