O pewnej nietypowej królewnie słów kilka

Są takie książki, których mój starszak za nic w świecie nie chce czytać. Ma tak od niedawna (i mam nadzieję, że niebawem mu przejdzie), a owe książki to takie, które jego zdaniem są zarezerwowane dla dziewczyn! 😁
Podobne zdanie miał o tej, którą chcę Wam pokazać. Jednak zmienił je, jak tylko zaczęliśmy czytać. I teraz jest to jedna z książek do których najchętniej wraca. Nie pamiętam od dawna dnia, byśmy nie przeczytali choć jednego opowiadania dziennie.
Mowa o książce 'Przygody królewny Florentynki' Katarzyny Ziemnickiej z ilustracjami Marty Kuleszy. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Literatura.
To tom zbiorczy krótkich opowiadań opisujących - jak to w tytule już zdradzono - przygody królewny Florentynki. Dziewczynka jest niezłym urwisem i nie daje sobie w kaszę dmuchać. Ale to akurat dobrze, bo jest tym samym bardziej prawdziwa. Nie znam wprawdzie osobiście żadnej królewny, ale chciałabym, żeby były one takie jak Florentyna. By miały marzenia, swoje zdanie i upodobania. By trwały przy swoim, rozwijały wyobraźnię i uczyły się tego, co w życiu najważniejsze - przyjaźni, miłości i szacunku do innych.
A jakie przygody ma Flo? Jednego dnia próbuje pomalować niebo na... Różowo! No nic nie poradzi, że to od niedawna jej ulubiony kolor. Innego dnia zostaje rolnikiem, a jeszcze innego - dostaje psa i staje się za niego odpowiedzialna. Co jeszcze spotyka królewnę? Postanawia się odchudzać (chociaż wcale nie ma z czego), pragnie zatrzymać jesień - bo zimy przecież nikt nie lubi, a w końcu zakłada motylarnię. Nie mogłabym też nie wspomnieć o naszym ulubionym opowiadaniu, w którym dziewczynka robi przedstawienie. Czy okaże się ono sukcesem? Musicie sprawdzić sami.
Bardzo polecamy ze względu na tekst, ale też i przez wzgląd na ilustracje - nie ma tu brokatów i wystawnych sukien. Jest za to czasem nadąsaną, czasem smutna i zmartwiona dziewczynka, która jednak nade wszystko uwielbia być szczęśliwa. I tym szczęściem obdarowuje nas. Nie da się jej nie lubić. Prawdę mówię! Sprawdźcie koniecznie ❤

Polubienia

Instagram