O nieśmiałości słów kilka

Dzień dobry!
Wiecie, że ze strachu można przegapić dużo rzeczy. I ważnych i ciekawych. I tych miłych. A jeśli do strachu dołączy jeszcze nieśmiałość - wtedy możemy stracić szansę na naprawdę fajną przyjaźń.
To właśnie nieśmiałość jest jedną z cech Anny, pewnej sowy, która jeden ze swoich 11 pokoi w dziupli wynajęła pewnemu tajemniczemu Ktosiowi, który uwielbia samotność. I o tym właśnie traktuje cudowna, rymowana kartonówka dla najmłodszych - 'Tajemniczy Ktoś' Klaudii Piróg z ilustracjami Małgorzaty Herrery wydana przez Wydawnictwo Dziwimisie.
Wracając do Anny. Sowa, jak to sowy mają w zwyczaju, prowadzi nocny tryb życia. Kiedy zapada zmrok ona wyrusza na polowanie. A kiedy wraca do dziupli czuję się... Samotna. Bardzo chciałaby mieć przyjaciela. Dlatego postanawia dać ogłoszenie do gazety, że wynajmie pokój. Może w ten sposób trafi na kogoś, kto się z nią zaprzyjaźni? Tajemniczy Ktoś owszem, wprowadza się, ale nie wyściubia nosa ze swojego pokoju. Siedzi tam i siedzi, nawet całodniowa burza go stamtąd nie wywabiła. I tak mija tydzień za tygodniem, a Anna wciąż nie wie z kim mieszka. Postanawia, że dosyć tego. I chociaż boi się ogromnie, a nieśmiała natura też nie pomaga - Anna decyduje się na odważny krok. Postanawia zapukać do pokoju współlokatora...
Oczywiście, że nie zdradzę Wam, kto się w nim kryje. Nie będę psuła niespodzianki. Mój starszy syn był zachwycony, kiedy poznał Tajemniczego Ktosia. I polubił go od samego początku. Bo to ktoś, kto być może przy pierwszym kontakcie wywołuje strach, ale później okazuje się, że w gruncie rzeczy jest całkiem sympatyczny 😁
Na uwagę zasługują ilustracje. Przepiękne! I choć nie znajdziemy tu pastelowych kolorów, pluszu i jednorożców - są słodkie. Na swój sposób. Każdy szczegół jest dopracowany, niekiedy nawet wydaje się, że patrzymy na zdjęcie (ilustracja z gazetą, okularami i herbatą). Okładka znów (jak w przypadku debiutu wydawnictwa 'Tornado Jumi') została wzbogacona o elementy, których trzeba poszukać - patrząc pod światło, pod różnymi kątami. Wtedy zaczyna dziać się magia, a z mroku wychodzą różne zwierzęta... Jakie? Sprawdźcie! Warto.

Polubienia

Komentarze

Instagram