O emocjach i nie tylko - książka prawdziwa

Wyobraźcie sobie, że siedzicie w ogrodzie. Jest cicho i przyjemnie. Latają motyle, słońce przebija się przez koronę drzewa o które się opieracie. Jest Wam dobrze. Marzycie. Myślicie na spokojnie o tym co jest tu i teraz. nie o przeszłości ani przyszłości. Nie o liście zakupów. Nie o tym, że w domu czeka pralka do rozładowania. Wiecie, że jesteście na tym świecie po coś. Żeby napisać książkę, albo ją przeczytać. I poczuć całym sobą. Jakby to ona, jej mądrość była w tym drzewie, o które się opieracie.
Taka jest dla mnie książka 'Ogród pełen emocji' i chciałabym Wam o niej dziś opowiedzieć. Jej autorką jest Ewa Bolesta-Mroczek, a ilustracje przygotowała Magdalena Kudeł. Ukazała się nakładem Wydawnictwa coffee4mind.
Mój syn określił ją mianem prawdziwej. Takiej, której wierzy. Dopytywał, czy główne bohaterki, siostry, istnieją naprawdę i czy może je kiedyś poznać. Choć już chwilę później dodał, że przecież je zna. Poznał, dzięki lekturze. I bardzo polubił.
Nic dziwnego, bowiem Laury, Alicji i Klementyny nie da się nie lubić. Jedna jest szalona, druga nieco bardziej wyważona, a trzeciej dojrzałości mógłby pozazdrościć niejeden dorosły. Szczególnie w momencie kiedy wyjątkowo trafnie określa emocje, odwołując się do natury, świata zwierząt i owadów. Mamy tu przeżywanie przez pryzmat odrębnego gatunku. Cudowny zabieg literacki, który daje ogromne pole do popisu i interpretacji. No bo wyobraźcie sobie, że przeżywacie ciszę niczym jenot, albo szukacie recepty na smutek tropem piórolotka. Albo, że w kałuży, tuż obok Waszego domu, jest... Kaszalot! I to taki, któremu czasem doskwiera nuda.
To taka trochę książka drogowskaz. Pokazuje by odpowiedzi i rozwiązania szukać na wyciągnięcie ręki w tym, co nas otacza. Ma piękne ilustracje - zarówno te wyglądające jak szkice w notatniku Alicji, jak i te barwne, pokazujące życie dziewczyn. Dla niezdecydowanych dodam jeszcze jedno. Jest tu myszojeleń! ❤
Książka w bardzo subtelny sposób dotyka też kwestii niepełnosprawności. Uwrażliwia na temat nie tworząc traumy i ową niesprawnością nie epatując. Polecamy ogromnie!

Polubienia

Instagram