O dorosłości i nauce. I o bliskości. Ogromnej

Kiedy byłam mała to... Chciałam być duża. Bo wiecie, bycie dużym, czyli dorosłym, oznaczało siedzenie do późna i oglądanie w tv tego, co się chce (ach jakbym teraz chciała dostać przykaz pójścia do łóżka o 19 i spania do 9! 😁), żywienie się samymi słodyczami (halo, nikt nie mówił, że trzeba je najpierw kupić, nie rodzą się same w szafce) i generalnie oddawanie się samym przyjemnościom. No i ok, bycie dużym ma swoje plusy, ale też i minusy. Ale rozumiem te chęci, i przez ten pryzmat patrzę na mojego starszaka, który wyprowadza się średnio 564321 razy dziennie 🤣 bo jest 'dorosły'!
Dlatego tym bardziej zakochałam się w tej książce. Co więcej - zakochali się w niej moi synowie. Od początku do końca. Bo ta książka to złoto! I już Wam piszę dlaczego.
Na tapecie dziś nowość od Wydawnictwa Tako (premiera na początku września) książka 'Jestem już duży' Susanny Isern (przekład Tomasz Pindel) z ilustracjami Marty Cabrol. To opowieść o słoniki, który jest już duży. Przynajmniej tak twierdzi. Dostaje więc od mamy bardzo ważne zadanie. Pierwszy raz ma pójść sam na zakupy. I to nie byle jakie! To zakupy urodzinowe, na przyjęcie żółwicy. Więc nie tylko musi kupić składniki na ciasto, ale też ozdoby, a na sam koniec odebrać prezent od zegarmistrza. Mama daje mu kilka istotnych rad, ale słonik jest bardzo podekscytowany i wydaje mi się, że nie do końca przyjmuje je do siebie. A po drodze okazuje się, że coś co na pozór jest łatwe, wcale takie być nie musi. Szczególnie kiedy jest się wciąż dzieckiem i dziecięce sprawy zaprzątają głowę... Jak słonik poradzi sobie z zadaniem? I w czym tkwi ogromną mądrość jego mamy? Polecam sprawdzić, będziecie zachwyceni.
Książka jest przepięknie zilustrowana. Mnóstwo tu subtelności, sporo nawiązań i trochę puszczenia oka do dorosłych. Dodatkowo to książka niezwykle mądra, i to taką mądrością życiową, wynikającą z doświadczenia. Jest też bliskościowa - tu naprawdę czuć miłość. Z każdego zdania, w każdej sytuacji. I jest też o tym jak nie zawieść swojego dziecka. Które tym dzieckiem w naszych sercach pozostanie na zawsze. Nawet, kiedy będzie już duże.

Polubienia

Komentarze

Instagram